Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ten niezwykły chłopiec cierpi na polidaktylię. W sumie ma aż... 31 palców!

| aktualizacja: 03.11.2017 | 0

Ta choroba zdarza się raz na 1000 urodzeń. Małego Hong Honga czeka poważna operacja, by chłopiec mógł normalnie funkcjonować.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. źródło: VCG/Getty Images
Trudno wyobrazić sobie, jak można funkcjonować z taką ilością palców, dodatkowo nie mając wyodrębnionego kciuka. Życie chłopca z pewnością byłoby trudne, gdyby nie obecne możliwości w rekonstrukcji dłoni.

Choroba jest dziedziczna

Rodzice chłopca mogli spodziewać się takiej sytuacji, bowiem polidaktylia jest chorobą genetyczną. Matka chłopca także urodziła się z większą niż normalnie liczbą palców, ma ich 24! Według danych, polidaktylia dotyka 1 na 1000 dzieci, więc nie jest niespotykaną chorobą. Ten przypadek jest jednak niezwykły, gdyż mały Hong Hong ma aż 11 nadprogramowych palców! Poza tym chłopca wyróżnia fakt, że zdublowane zostały palce środkowe, a nie po zewnętrznej stronie kciuka, jak to zazwyczaj bywa.

Potrzebna pomoc

Operacja jest bardzo kosztowna i rodzice chłopca poszukują ludzi, którzy wspomogliby ich finansowo. Koszt operacji wyceniono na 1000 juanów, czyli około 100 tys. zł. Zabieg polega na usunięciu dodatkowych palców, oraz na zrekonstruowaniu kciuków, dzięki którym Hong Hong będzie mógł chwytać przedmioty.Kilka lat temu głośno było o innym przypadku. Chłopiec z Indii miał aż...34 palce! Mały Akshat został wpisany na listę Guinessa, gdyż jest obecnie rekordzistą w wielopalczastości. Trzymamy kciuki za obu chłopców! Oby współczesna medycyna poradziła sobie z ich problemem i pozwoliła chłopcom normalnie funkcjonować w dorosłym życiu.

Zapoznaj się także z: Jak wygląda operacja wad wrodzonych u dzieci?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?