Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Niepełnosprawna mama może samodzielnie wyjść z dzieckiem na spacer

| aktualizacja: 06.10.2015 | 2
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Alden Kane, licealista z Detroit, stworzył doczepkę do wózka inwalidzkiego, dzięki której niepełnosprawna mama może samodzielnie wyjść z maluchem na spacer. Urządzenie to projekt badawczy i został przedstawiony jako prototyp.
- Urządzenie miało spełnić dwa najważniejsze zadania: być bezpieczne dla dziecka i funkcjonalne dla mamy – powiedział autor wynalazku zagranicznym mediom.

Czytaj też: Szpital Praski w Warszawie przygotował salę porodową dla niepełnosprawnych mam


Prototyp testowała niepełnosprawna mama

Prototyp urządzenia wręczono jednej z niepełnosprawnych mam, która już na etapie projektowania udzielała chłopakowi wskazówek i  konsultacji.
- To były niezbędne rady, dzięki którym wiedziałem jak zaprojektować samodzielne dopinanie i odpinanie przystawki przez osobę poruszająca się na wózku, ale również dzięki wskazówkom wiedziałem jak zamieścić na przykład torbę na pieluchy tak, by osoba siedząca na wózku mogła do nich dosięgnąć – dodaje Alden Kane.
Testująca urządzenie mama Sarina Jones jest bardzo zadowolona z wynalazku. Jego autor, jak i uczelnia na której się uczy mają nadzieję, że pomoże on wielu niepełnosprawnym mamom spełniającym się w macierzyństwie  usamodzielnić się.

Zobacz na filmie, jak testowała urządzenie niepełnosprawna mama:


Źródło: Huffingtonpost

W Polsce  ruszała produkcja podobnej dostawki


W Polsce podobne urządzenie będzie niebawem dostępne w sprzedaży. O jego produkcję zabiegała Fundacja Jedyna Taka (wspierająca osoby niepełnosprawne - szczególnie kobiety).
- Temat bardzo rozwinął się w ubiegłym roku.  Do współpracy w zaprojektowaniu dostawki gotowa była łódzka firma, która skorzystała ze szwedzkiego projektu - mówi Katarzyna Wojtaszek, współzałożycielka Fundacji. - Obecnie prototyp dostawki został wręczony dwóm mamom w Polsce, które są bardzo zadowolone z jego użytkowania. Zresztą sama jako niepełnosprawna mama ubolewałam nad tym, że nie mogłam z moim synem Stasiem wyjść samodzielnie na spacer, kiedy jeszcze nie chodził. Więc wiem, jak bardzo takie rozwiązania są potrzebne.
Polska wersja dostawki  o nazwie Cursum będzie niebawem w sprzedaży. Jej koszt to około 2,5 tys. zł. Podopieczni fundacji Jedyna Taka będą nieodpłatnie wypożyczali 2 dostawki.
- Używa się ją dość krótko, bowiem nadaje się tylko dla maluszka leżącego/siedzącego w małej gondoli - tak więc mamy nadzieję, że nasze prototypy będą służyły niepełnosprawnym mamom- dodaje Katarzyna Wojtaszek.

Obecnie polski prototyp dostawki testuje niepełnosprawna mama półrocznej Helenki - Iwona Necel (na zdjęciu poniżej).

 
 

W dniu 28 czerwca na warszawskiej Agrykoli oprócz tego iż miałyśmy okazje brać udział w świetnym biegu Samsung Irena...

Posted by Jedyna Taka Mama on 1 lipca 2015


Polecamy: Pomoc państwa dla osób niepełnosprawnych jest za mała
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

kaska
kaska | 2016-02-16 20:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

na spacer pewnie super sprawa ale jak trzeba przewinac dziecko to pewnie nie bardzo sie sprawdza. no i jak wiechac do windy w takim tandemie. ja ze swoja corka tez wzchodzilam. jak juz bzla sztywna to paskiem wojskowzm ja do siebie przypinalam i w droge.

Odpowiedz

Fthgdgyftnvctyytyhygvyhggygygtry636fgyutyrugutt
Fthgdgyftnvctyytyhygvyhggygygtry636fgyutyrugutt | 2016-01-06 19:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dodaj komentarzkomentarzdodajkomentarzoceńdodanogfgugut

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?