Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Test ciążowy lepiej robić wieczorem czy rano?

| aktualizacja: 07.02.2017 | 0

Czy wiesz, że wynik testu ciążowego może być zależny od tego, o jakiej porze dnia go wykonasz? Sprawdź, kiedy wynik będzie prawdziwy i czy test ciążowy robić rano czy wieczorem.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(9)
test ciążowy wieczorem
fot. Fotolia

Test ciążowy - jaki wynik wieczorem?

Test ciążowy wykrywa ciążę za pomocą wskaźnika hormonu hCG, który produkowany jest przez zaczątek łożyska ciążowego. Jego stężenie można zbadać bardzo łatwo, ponieważ od pierwszych dni od zapłodnienia, ilość hCG znajdującego się z moczu wzrasta (aż do 12. tygodnia ciąży). Poziom stężenia hormonu odpowiedzialnego za ciążę najwyższy jest rano, co jest logiczne, ponieważ mocz po całej nocy również jest bardziej stężony niż w ciągu dnia, gdy częściej korzystamy z toalety. To dotyczy jednak przede wszystkim bardzo wczesnej ciąży, np. w terminie spodziewanej miesiączki. W kolejnych tygodniach, kiedy ilość hormonu powiększa się w miarę trwania ciąży, możliwe jest by podczas wieczornego badania za pomocą domowego testu ciążowego wykryć ciążę.

Musisz pamiętać jednak, że jeśli wykonasz test ciążowy wieczorem, masz mniejsze prawdopodobieństwo, że negatywny wynik testu jest miarodajny, ponieważ mocz może być zbytnio rozwodniony, więc jest w nim zbyt mała ilość hCH, który może zostać wykryty przez test. Zalecamy więc, by domowy test ciążowy wykonać z porannego moczu, wtedy będziesz miała większą pewność co do wyniku.

Przeczytaj: Test ciążowy nie zawsze miarodajny


 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?