Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Testy do użytku domowego

| aktualizacja: 21.11.2011 | 1

Domowe Laboratorium to marka skupiająca profesjonalne testy do użytku domowego. Większość z tych testów sprawdza się w profesjonalnych laboratoriach diagnostycznych. Teraz trafiają one w ręce pacjentów, jako doskonałe narzędzie propagujące profilaktykę prozdrowotną.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)

Za pomocą testu URS10 sprawdź, jakie tajemnice kryje w sobie kropla moczu

Za pomocą URS10 Test możesz w domu wykonać ogólne badanie moczu. Jest to jedno z najczęściej wykonywanych badań w profesjonalnych laboratoriach diagnostycznych.

Takie testy paskowe powinna mieć w domu każda mama. Jeśli dziecko ma gorączkę, a poza nią żadnych innych objawów, wówczas warto wykonać badanie moczu. Podwyższona temperatura może być pierwszym objawem zakażenia układu moczowego. Tymczasem wielu rodziców lekceważy te objawy, sądząc, że powodem gorączki mogą być np. wyrzynające się zęby. Postępując w ten sposób można przeoczyć sygnał, jaki daje organizm dziecka.

Test URS10 jest nieinwazyjny, niebolesny i w wielu przypadkach sygnalizuje problemy zdrowotne na bardzo wczesnym etapie, kiedy jeszcze nie ma żadnych objawów choroby. Dlatego warto wykonywać profilaktycznie badanie testem URS 10 regularnie 2 razy do roku oraz w trakcie każdej infekcji z wysoką gorączką.

Badanie testem URS10 jest niezwykle proste. Testy URS10 są plastikowymi paskami, na których zostały umieszczone oddzielne tzw. pola reakcyjne. Mają one formę kolorowych kwadracików. Gdy pasek zanurzymy w próbce moczu, zachodzą reakcje biochemiczne, które powodują zmianę barwy poszczególnych pól reakcyjnych. Następnie należy porównać kolor każdego z pól ze skalą barwną, która znajduje się w opakowaniu testu.

Za pomocą pasków testowych można ocenić obecność w moczu takich składników, jak: leukocyty, bakterie (azotyny), erytrocyty, białka (albuminy), glukoza, ciała ketonowe (kwas acetooctowy), bilirubina, urobilinogen oraz pH i ciężar właściwy moczu.

Cena: 24 PLN
W opakowaniu: 5 testów

Test można kupić w aptekach sieci Superpharm, sklepach Rossmann jak również www.domowelabolatorium.pl oraz WWW.doz.pl

W pierwszą sobotę października ruszyła na terenie Warszawy akcja edukacyjna promująca profilaktyka prozdrowotną u dzieci. Będzie prowadzona do 30 czerwca 2012 roku. Akcja ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęca rodziców do wykonywania badań profilaktycznych u dzieci przynajmniej jeden raz w roku. Kampania jest prowadzona pod hasłem „Kropla moczu kryje w sobie wiele informacji o zdrowiu Twojego dziecka. Zrób badanie moczu i dowiedz się czy Twoje dziecko rośnie zdrowo.”

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Anita
Anita | 2012-02-21 13:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mam ten test w swojej domowej apteczce i generalnie jest prosty i łatwy w wykonaniu. Jak pokazuje, że coś jest nie mieści się w normie to wtedy do lekarza na porządne badania, a tak w domu profilaktycznie to całkiem fajne rozwiązanie. Choć pewnie trzeba czasu aby się takie testy u nas na dobre zadomowiły.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?