Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Potęga miłości i... przytulania – film

| aktualizacja: 18.07.2014 | 2

Film znaleziony w sieci. Aż trudno uwierzyć, że to reklama telefonii komórkowej. Bo mówi o prawdzie starej jak świat, że miłość jest potęgą. I jak tu się nie wzruszyć, gdy młody ojciec nagle to odkrywa?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
miłość, potęga miłości, przytulenie, the power of love
fot. YouTube.com

Co z tego, że "The Power of Love" to reklama. Pozwala nam się zatrzymać, pomyśleć o tym, co w życiu jest ważne. Nie kolejny gadżet, kolejna zabawka... Dziecko potrzebuje przede wszystkim naszej miłości i czułej uwagi. Wiktu i opierunku też, ale przede wszystkim naszego dotyku, przytulenia. Ktoś może obawiać się, że w ten sposób rozpuści dziecko. Błąd! Mądry rodzic wie, jak do tego nie dopuścić.

Przytulanie czyni cuda

Przytulając dziecko, pokazujemy mu miłość, ale sprawiamy też, że czuje się ono bezpieczne,staje się ufne, budujemy więź (w czasie przytulania wydziela się oksytocyna, która także jest wydzielana podczas porodu i karmienia piersią, obniża się poziom kortyzolu, hormonu stresu).

Psychologowie przestrzegają, że brak bliskości może grozić zaburzeniami rozwoju psychicznego dziecka, a o organizatorzy ogólnopolskiej akcji "Przytulenie ma znaczenie" zbadali, że maluchy, które nie są przytulane, mają również problemy zdrowotne, częściej chorują, są mniej odporne lub nie przybierają na wadze. I odwrotnie przytulane dzieci (chłopcy i dziewczynki):
  • są bardziej otwarte i pewne siebie,
  • chętniej poznają nowe osoby,
  • są bardziej otwarci na wiedzę i doświadczenia
  • mają mniej kłopotów z przystosowaniem do zasad panujących w przedszkolu, szkole, a finalnie – w pracy,
  • chętniej dzielą się przeżyciami z rodzicami
  • są zdrowsi i mniej nerwowi.

Kiedy przytulamy? – wyniki badań

Organizatorzy akcji spytali rodziców, kiedy przytulają swoje dzieci. Na to pytanie 74 proc. ankietowanych odpowiedziało, że przytula swoje dziecko, wtedy gdy płacze, gdy jest przestraszone (72 proc.) lub chore (71 proc.). Jednocześnie zbliżony odsetek osób okazuje ten gest bez specjalnych powodów (71 proc.), co wskazuje na wewnętrzną potrzebę okazywania czułości.
Kolejne pytanie dotyczyło wieku dziecka, do jakiego można je przytulać. I tak, 95 proc. badanych nie uznaje granicy wieku, do której wypada przytulać dzieci, jednak to mężczyźni częściej niż kobiety twierdzą, że taka granica przytulania istnieje. Dla 58 proc. ankietowanych jest to wiek 12 lat.

Obejrzyj wzruszający film o tym, że miłość i przytulenie czyni cuda. Choć podpisy są po angielsku, z doświadczenia wiemy, jaka jest reakcja rodziców, gdy dziecko płacze: "Jest głodne!".


ZOBACZ TEŻ: listę rzeczy, które tata może zrobić przy niemowlaku
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Magda
Magda | 2014-10-17 20:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Świetna reklama. piękna, wzruszająca. piękna po prostu piękna. Przytulenie ma znaczenie!!

Odpowiedz

sheep
sheep | 2014-07-19 09:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Reklama naprawdę świetnie zrobiona i choć to reklama dużo w niej prawdy. Kupujemy coraz więcej nowszych urządzeń, technologii a zapominamy o mocy choćby 'zwykłego' przytulenia, bliskości.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?