Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

To mogła wymyślić tylko matka... To działa!

| aktualizacja: 27.07.2016 | 0

Gdy jej syn przyszedł na świat zbyt wcześnie i musiał pozostać 155 dni w szpitalu, mama wpadła na genialny pomysł.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
rękawice dla wcześniaków
fot. źródło: scarrymommy
Troska o wcześniaka jest naprawdę wielka, jednak dzięki takiemu pomysłowi, mamy poczucie, że dziecku jest cieplej, bezpieczniej i czuje bliskość kochanej osoby. Rodzice nie zawsze mogą być z dzieckiem po porodzie,  choćby nie wiem jak bardzo chcieli. Te rękawice to nie jest nowy pomysł. Funkcjonuje już od dawna, ale cały czas zaskakują nas informacje, jak korzystne okazały się dla wielu dzieci.

Yamile Jackson urodziła syna 12 tygodni przed terminem. Ponieważ jej dziecko miało pozostać w szpitalu ponad 3 miesiące, postanowiła wymyślić, co mogłoby zastąpić ją w czasie, gdy będzie musiała iść do domu. Jej pomysł jest banalny, a jednocześnie genialny. Rękawice z miękkiego materiału, wypełnione fasolą, doskonale sprawdziły się w tej roli. Można je było formować w dowolne kształty, dopasowując się do ciała dziecka. Tak opatulony wcześniak może się poczuć nieomal jak w ramionach mamy.

Najważniejszym jednak i potwierdzonym efektem osiągniętym dzięki rękawiczkom, był test wykonany na grupie wcześniaków urodzonych w 28-34 tygodniu ciąży. Dzieci podzielono na 3 grupy. 1 nie korzystała z rękawic, 2- korzystała, ale rękawice były bezzapachowe. 3 grupa korzystała z rękawic, które przesiąknięte były zapachem ich mam. Dzieci cierpiały na bradykardię, czyli miały spowolnione bicie serca i musiały być na stałe podłączone do monitorów. Okazało się, że u dzieci z grupy 3. nie dochodziło do zatrzymywania oddechu, czując ciepło i bliskość rękawic, ich oddech i rytm serca stabilizował się. Dzieci z grupy 2. miały trzy razy mniej epizodów niż te, które nie korzystały w ogóle z rękawic.Pomysł tej mamy, okazał się strzałem w dziesiątkę. Rodzice wcześniaków, naprawdę wiele jej zawdzięczają. Szkoda, że ten pomysł nie przyjął się w Polsce. My mamy za to "ośmiorniczki", które także bardzo pomagają wcześniakom w pierwszych tygodniach życia.

A Ty także urodziłaś wcześniaka?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?