Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Przydatne podczas nauki nocnikowania

| aktualizacja: 09.04.2014 | 3

Co pomoże dziecku w odstawieniu pieluchy, sprawią, że nauka stanie się zabawą? Dowiedz się, co będzie przydatne podczas nauki nocnikowania.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
nauka, nocnik, dziecko

Co pomoże dziecku w odstawieniu pieluchy, sprawią, że nauka stanie się zabawą?

  • Nocnik. Możesz wybrać tradycyjny model (jeśli masz synka, zwróć uwagę, czy nocnik z przodu ma osłonę, w innym wypadku maluch będzie siusiał na podłogę). Możesz także kupić nocnik z pozytywką (sprawdź jednak najpierw, czy dziecko nie będzie się jej bało).

    Zobacz też: Niezbędnik malucha na pożegnanie z pieluszką
     
  • Nakładka na sedes. Są maluchy, które za nic w świecie nie chcą usiąść na nocniku, za to chętnie będą się załatwiać jak dorośli.
  • Łatwe do zdjęcia ubranka. Bez całego mnóstwa suwaków, sprzączek, guziczków. Pamiętaj, że na początku nauki bardzo liczy się szybkość zdjęcia spodni. Najlepsze będą ubranka na gumkę.
  • Miś z zabawkowym nocniczkiem. Jeśli obok dziecka na nocniku usiądzie także jego ukochany pluszak, jest duża szansa, że maluch zacznie go naśladować.
  • Tablica ze słoneczkami. Dla dzieci lubiących rywalizację. Za każde siusiu do nocnika na tablicy zawieszasz słoneczko. Umów się z malcem, że za np. trzy uzbierane słoneczka jest nagroda. Pamiętaj jednak, by nie odbierać dziecku odznaczeń za wpadki
Sprawdź też: Czy dziecko jest gotowe na pożegnanie z pieluszką – test

Dlaczego warto się tak przygotowywać do nauki nocnikowania

Pierwsze doświadczenia zdobyte podczas nauki nocnikowania są niezwykle istotne, gdyż bardzo łatwo zniechęcić dziecko. Nauka siusiania na nocnik powinna kojarzyć się z czymś przyjemnym, dlatego warto do niego się odpowiednio przygotować. Wszelkie zabawy misiami czy lalkami w sadzanie je na nocniczek i zachęcanie dziecka do naśladowania dorosłych są dobrą droga do szybkiego pożegnania malucha z pieluchą.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

Martita28
Martita28 | 2009-08-27 00:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Drogie MaMuSIe!Nauka siusiania dziecka na nocniczku wymaga cierpliwości;) Ważną rzeczą jest to, by dziecko polubiło swój ,,tron'' czyli pirwszym krokiem jest zapoznanie dziecka z nocniczkiem,np:może to być forma zabawy, następnie wytłumaczenie do czego służy i próbować sadzać dziecko kilkakrotnie.W przypadku mojej córki musiałam zmienić pierwszy nocnik, bo go nie lubiła.Na początku sadzałam ją jak tylko obudziła się rankiem.Zawsze robiła ,,sisi'' a pózniej na tzw.,,wyczucie'' ŻyCzę Powodzenia''

Odpowiedz

anka
anka | 2007-09-23 08:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

w przypadku robienia siusiu na nocnik wszystkich metod prubowalam i nic nie pomoglo

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Asia
Asia | anka | 2007-11-06 17:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Może faktycznie spróbuj nakładki na sedes. Mój starszy syn nie miał w ogóle nocnika. Wprawdzie późno pożegnał się z pieluchą,ale nocnika się bał,a nakładkę zaakceptował od razu.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?