Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

To, że moje dziecko jest chude, nie oznacza, że jest chore!

| aktualizacja: 16.09.2016 | 5

Dlaczego szczupłość dziecka wzbudza większe zainteresowanie, niż otyłość?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
chude dziecko
fot. Fotolia
Gdy widzimy dziecko z nadwagą mówimy – oj jaki uroczy grubasek, pulpecik, pączuszek i zapewniamy jego mamę, że maluch zrzuci zbędny tłuszczyk, gdy tylko zacznie biegać. 

Gdy widzimy chudziutkie dziecko pojawiają się zupełnie inne pytania – a czy on coś w ogóle je, czy wy go na pewno karmicie, lub może jest chory, bo taki chudy i blady? Pytania, kwestionujące nasze wybory odnośnie żywienia i oceniające nas, jako rodziców.

Niektóre dzieci mogą jeść obfite i wysokokaloryczne posiłki, a jednak nadal są wyjątkowo szczupłe. Taka ich uroda, która wypływa z genów, przemiany materii, oraz innych predyspozycji, na które rodzice nie mają wpływu. Są oczywiście dzieci, które rzeczywiście mało jedzą i ich szczupła sylwetka wynika z przyjmowania zbyt małych ilości jedzenia.

Rodzice, którzy mają chude dzieci, oprócz często negatywnej oceny przez innych, borykają się  także z całą masą innych problemów. Jakich?

8  problemów rodziców chudych dzieci

1.    Kupowanie ubrań – to rzeczywiście bardzo trudne przedsięwzięcie. Dobranie spodni, które będą pasować zarówno obwodem pasa, jak i długością nogawki, to wyzwanie. No i dziecko nie powinno też wyglądać w ubraniu jak strach na wróble.

2.    Pieluszki zawsze spadają – choćbyśmy dociskały rzepy, pieluszki nadal potrafią się zsunąć z małej pupy. 

3.    Komentarze ludzi – bardzo krzywdzące i... nudne. Tak, karmię swoje dziecko! Nie, nie głodzę go! Ależ zabawne...

4.    Nikt nie wierzy w jego apetyt – choćbyś wszystkim tłumaczyła, że twoje maleństwo je dużo, ale na bieżąco spala, gdyż ma dobrą przemianę materii, a zamiast siedzenia przed telewizorem wybiera rower i piłkę nożną, nikt ci nie uwierzy.

5.    Wszyscy dokarmiają słodyczami – przecież on jest taki chudziutki! Masz czekoladę, na zdrowie, może choć trochę przytyjesz! Zwłaszcza babcie zapędzają się w takich pomysłach, nie myśląc, że tak naprawdę szkodzą dziecku.

6.    A może jest chore? – to pytanie pada najczęściej. Robiliście mu jakieś badania? – nikt naprawdę nie wierzy, że chude dziecko może być zdrowe i szczęśliwe.

7.    Dziecko chude może się łatwiej połamać – mało kto pamięta, że ważne jest zdrowie i ilość wapnia zawartego w produktach, które dziecko spożywa, by mieć mocne kości.

8.    Dziecko ma dość przezwisk – niektóre dzieci potrafią być bezlitosne, a słowa "szkieletor", czy "szczurek", mogą być przykre dla twojego dziecka.

Rodzice szczupłych dzieci, mają naprawdę sporo problemów. Warto o tym pamiętać i nie zamęczać ich zbędnymi komentarzami. 

A Twoje dziecko także jest szczupłe? Czy musisz się z tego tłumaczyć?

Waga dziecka
Co robić, by dziecko nie wstydziło się swojej figury?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

HipOlka
HipOlka | 2016-09-15 12:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Standard! Chude to wątłe i chorowite, a jakże! I dziwić się, że pani w markecie pyta, czy dziecko głodzę, bo takie drobniusie. Dlaczego, gdy dziecko jest grube to mówią na nie - fajny bobas i nikt nie powie, że jest po prostu otyłe
otyłe? A dlaczego nasze dzieci wytyks się palcami i bez wahania mówi się o nich "chudzina"?

Odpowiedz

hipomama
hipomama | 2016-09-15 07:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mam dziecko szczupłe i niskie (hipotrofik). Też się nasłuchałam żałosnych komentarzy. Ludzie są bezmyślni i okrutni. Ja nie komentuję, że czyjeś dziecko wygląda jak zapaśnik sumo i jego matka pewnie do mleka dodaje smalec.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

kaś
kaś | hipomama | 2016-09-15 08:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

tak jest ☺coz uroczego jest w milionach faldek w ktorych jest sam brud.a o starszych dziewczynkach okolo 10 letnich z udami i brzuchem jak u doroslej kobiety nie wspomne 😉pozdrawiam.tez hipomama.

Odpowiedz

Aniaaa
Aniaaa | 2016-09-14 20:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mój Synek jest wcześniakiem. Jest zdrowy, szybko nadgonił swoich rówieśników, prawidłowo się rozwija. Ale jest szczupły, drobny, wynika to też z tego, że jest ogromnie ruchliwy. I rzeczywiście te komentarze potrafią być denerwujące.

Odpowiedz

gosia...
gosia... | 2016-09-14 19:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tak moja córeczka prawie trzy letnia jest szczuplutka,i nie ukrywam ze pytają niektórzy czy nie jest chora? Czy ona cos je?itp. Dla sprostowania sprawy moja córeczka je wszystko i jest zdrowa i szczęśliwa i ma się świetnie. Po prostu taka jej uroda.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?