Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Trojaczki urodzone w odstępie 8 dni - cud medycyny

| aktualizacja: 05.12.2013 | 0

Jedna ciąża - 2 porody! Sarita Saltmarsh urodziła dziecko w 26 tygodniu ciąży (poród odebrał mąż), a po 8 dniach dwójkę kolejnych dzieci.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(5)
trojaczki

Sarita Saltmarsh i jej mąż Colin z Sydney z Australii od lat starali się o dziecko.

28 lutego będąca zaledwie w 26 tygodniu ciąży (5,5 mies) Sarita zaczęła rodzić. Pierwsze dziecko, córeczka Yasmin ( 770g), przyszła na świat w domu. Kobieta wiedziała z USG, że jest ciąży z 3 dzieci, dlatego natychmiast pod dom podjechały 4 karetki (po jednej dla każdego dziecka + oddzielna dla młodej mamy). Ku zdziwieniu sanitariuszy dwójka pozostałych dzieci przebywała wciąż w brzuchu mamy.

Pani Saltmarsh została przyjęta do szpitala i po 8 dniach w trakcie porodu naturalnego przyszli na świat w odstępie 20 min. chłopiec Suntaj (930g) i dziewczynka Zarine (860g). Młoda mama musiała mieć usuwane wszystkie 3 łożyska, straciła sporo krwi.

Lekarze określają taki poród cudem medycyny. Jest to tak rzadkie zjawisko, że wielu położników nawet nie jest świadomych, że może się ono zdarzyć! Do większości porodów mnogich odbywających się siłami natury dochodzi ok. pół godziny po sobie.

Dr Chris Wilkinson powiedział, że w pewnych okolicznościach on i jego zespół ekspertów pozwala dzieciom na pozostanie w łonie matki, dając im więcej czasu na wzrost.

Cała rodzina nie może doczekać się momentu zabrania dzieci do domu. Maleństwa czują się coraz silniejsze i może już za 2 tygodnie wyjdą ze szpitala. 

Zobacz: ciąża bliźniacza - jak rozpoznać i czego się spodziewać?


Yasmin
Yasmin
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?