Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Turniej rycerski pod Kętrzynem - rodzinna atrakcja na weekend

| aktualizacja: 07.08.2014 | 0

Spędzasz z rodziną wakacje na Mazurach, albo jesteś fanem średniowiecznych walk wojów? Nie może Cię zabraknąć na „Turnieju rycerskim”, który odbędzie się w niedzielę 10. sierpnia w Mazurolandii w okolicach Kętrzyna.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. Mat. prasowe Mazurolandia

Chcesz pokazać dziecku jak wyglądały walki honorowych wojów, chcesz, by wysłuchało opowieści o czasach średniowiecznych, dowiedzieć się co to takiego hakownica, piszczel czy bombardy? Wybierz się z rodziną na „Turniej rycerski”, który odbędzie się w niedzielę 10. sierpnia w Mazurolandii w Gierłoży k. Kętrzyna.

Żywa lekcja historii dla dzieci

Turnieje rycerskie były ważnym elementem średniowiecznej kultury rycerskiej i dworskiej, a także formą zawodów i sprawdzania umiejętności rycerza. Polegały na prowadzeniu walki według ściśle określonych zasad, a rozgrywane były często na dworach królewskich i książęcych. Chcąc przybliżyć dzieciom czasy średniowiecza? Mazurolandia już w drugą niedzielę sierpnia przerodzi się w arenę zmagań rycerskich. Piknik rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do godziny 18. Jak zapewniają organizatorzy tym czasie na uczestników pikniku - rodziny z dziećmi - będzie czekać wiele atrakcji, które pozwolą poznać rycerski etos i kulturę.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Panie będą miały okazję wcielenia się w damy dworu, które wiernie kibicują mężnym rycerzom. Dziewczęta nauczą się również kroków tańców dawnych. Goście Mazurolandii będą mogli zaznajomić się z historią ceremoniałów rycerskich, przeznaczeniem strojów, a także wziąć udział w inscenizacji scenki rodzajowej i usłyszeć wystrzały z hakownicy. Ponadto chętni zostaną zaproszeni do uczestnictwa w średniowiecznych grach i zabawach oraz podziwiania walki na miecze i tarcze. Atrakcje zaplanowane podczas „Turnieju rycerskiego” będą dla uczestników spotkania żywą lekcją historii, co pozwoli poczuć niesamowity czar i klimat minionej epoki.

Zobacz także: 11 sposobów na superwakacje z dzieckiem
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?