Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Tuwimki. Bajkopiosenki do słów Juliana Tuwima – recenzja książki i płyty

| aktualizacja: 02.08.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Tuwimki, książka dla dzieci, płyta dla dzieci, wiersze dla dzieci
fot. materiały prasowe
Jest to wprawdzie wydanie ubiegłoroczne, ale piszę o nim w tym roku, bo rok 2013 został ogłoszony rokiem Juliana Tuwima.
Piętnaście mądrych, dowcipnych, przekornych wierszy, i wszystkie na pewno znacie. Jeśli nie, to chętnie poznacie. Znalazło się w tym zbiorze i abecadło, które z pieca spadło, i opowieść o Grzesiu chodzącym po wsi z dziurawym workiem, i także opowieść o panu Maluśkiewiczu, i o rzeczce, która się wiła jak błyszcząca wstążeczka. I tak dalej, i tak dalej.

Muzykę do tych wierszo-bajek skomponowali Henryk Kanicki i Arkadiusz Aries Niezgoda. Usłyszycie tylko prawdziwe instrumenty, które nazywam instrumentami wierszolubnymi - klarnet, fagot, flet, wibrafon, marimbę. Posłuchacie dzieci, które te wiersze zaśpiewają. Będzie to, daję słowo, wyjątkowe przeżycie. Dodam, że najmłodszą artystką jest pewna zdolna czterolatka, a najstarsze Tuwimki są siedmiolatkami. Wszystko piękne i prawdziwe, żadnego udawania, żadnej elektroniki, żadnego playbacku. 

Do płyty dołączona jest książeczka z wierszami poety. Dla porządku podaję wszystkie tytuły: Abecadło, Taniec, Trudny rachunek, Dyzio marzyciel, Rzeczka, Dżońcio, Idą gąski, Okulary, Ptak, Rozmowa ptaków, Idzie Grześ, Kotek, Cuda i dziwy, Warzywa, Pan Maluśkiewicz i wieloryb.

To powinno się znaleźć w waszych domowych bibliotekach. Nieraz jeszcze do tych wierszy zajrzycie.

Tuwimki. Bajkopiosenki do słów Juliana Tuwima
Autor: Julian Tuwim
Kompozytorzy: Henryk Kanicki i Arkadiusz Aries Niezgoda
Śpiewają: Tuwimki
Wydawca: Babymusic
Format: płyta CD oraz książeczka

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?