Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Twoje dziecko ma problemy ze snem? Wiemy, co może być tego przyczyną!

| aktualizacja: 07.05.2016 | 0

Dzieci mają problemy ze snem i koszmary z różnych powodów. Jednym z nich jest popularny wśród rodziców sposób usypiania... czyli wieczór przed telewizorem.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Dziecko ziewa i próbuje zasnąć
fot. Fotolia

Nie ma wątpliwości – dzieci mogą spędzić przed telewizorem cały dzień, a rodzice często to wykorzystują, traktując telewizor jak nianię. Długie oglądanie bajek, zwłaszcza wieczorem, może mieć jednak negatywny wpływ na sen dziecka!

Żadnych strasznych filmów i bajek, w których jest przemoc

Dzieci, które oglądają programy pełne przemocy, nienawiści albo zawierające straszne sceny, mają problemy ze snem. Wszystko zależy jednak od ich wieku. "Dla 7-latka straszne sceny nie są wcale straszne, dzieci widzą w nich nawet coś zabawnego. Jednak w przypadku 3-latków, sytuacja wygląda zupełnie inaczej" mówi Michelle Garrison, autor badania dotyczącego wpływu telewizji na sen dziecka. 

O negatywnym wpływie telewizji na dzieci mówi się bardzo często, jednak Garrison podkreśla, że nie tylko typ oglądanego programu ma wpływ na sen. Maluchy, który spędzają przed telewizorem dużo czasu w ciągu dnia, nie muszą mieć problemów ze snem. Te, które oglądają telewizję wieczorem, długo nie mogą zasnąć i mają koszmary. 

Jak uniknąć problemów z zasypianiem i koszmarów? 

  • Wybierz programy, które twoje dziecko może oglądać w ciągu dnia
Znajdź takie bajki i programy, które są dostosowane do wieku twojego dziecka, a oglądanie ich sprawia maluchowi przyjemność. Jeśli chcesz mieć pewność, że program jest bezpieczny i pozytywnie wpłynie na rozwój malca, poszukaj płyt DVD lub programów z programami edukacyjnymi dla dzieci, które łączą naukę z rozrywką.
  • Wyłącz telewizor przynajmniej godzinę przed porą snu
Jeśli twój maluch chce oglądać bajki w łóżku, przed snem, nie zgadzaj się na to. Po wieczornej kąpieli i kolacji, utul malca do snu i spędź z nim trochę czasu. Porozmawiajcie o minionym dniu, przeczytaj mu bajkę – dzięki temu zaśnie myśląc o miłych rzeczach.

Pozwalacie dzieciom oglądać telewizję przed snem?

Czytaj także: Prawdy i mity o oglądaniu telewizji przez dzieci
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?