Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Ty też dasz radę!

| 09.10.2007, aktualizacja: 01.12.2015 | 2

Opieka nad bliźniakami to ciężka praca. Masz prawo być czasem wykończona i rozdrażniona. Co zrobić, by ułatwić sobie życie?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
bliźniaki, bliźnięta, dzieci, noworodki, niemowlaki
fot. © Elena Stepanova - Fotolia.com

1. Poproś o pomoc

Potrzebują jej często mamy jednego dziecka, a więc tym bardziej ty. Do opieki zaangażuj męża (świetnie sprawdzi się w czasie kąpieli maluszków i gdy będą miały kolkę, bo jest zazwyczaj spokojniejszy), swoją mamę, siostrę (może zajęłyby się gotowaniem?). Rozważ zatrudnienie opiekunki choć na kilka godzin. Taka pomoc jest szczególnie ważna w pierwszych miesiącach.

2. Wprowadź stały plan dnia

Tobie ułatwi organizację domowego życia, a twoim maluchom da poczucie bezpieczeństwa.

3. Pogódź się z faktem, że dziecko czasem płacze

Robią to nie tylko bliźniaki, a ty przecież nie jesteś w stanie się rozdwoić. Jeśli karmisz jednego smyka, a drugi zaczyna głośno protestować, nie panikuj, tylko dokończ karmienie, a potem zajmij się drugim malcem.

4. Wejdź na stronę www.blizniaki.net

Tam znajdziesz mnóstwo porad dotyczących wychowania dwójki dzieci. Poza tym będziesz mogła podzielić się swoimi opiniami i troskami z innymi rodzicami bliźniaków. A może nawet zawrzesz przyjaźń?

5. Powieś na lodówce zdjęcie ośmioraczków

Uczyniła tak jedna z mam bliźniaków. Za każdym razem, gdy jej się wydawało, że na pewno nie da już rady, spoglądała na zdjęcie. I wtedy zawsze się szybko uspokajała, myśląc sobie, że przecież inni mają jeszcze trudniej :-) Jak widać, proste sposoby też mogą działać!
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?