Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

W foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy?[WIDEO]

| aktualizacja: 16.06.2017 | 0

Dlaczego ważne jest by dziecko jeździło w foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy? I jakie warunku musi spełniać fotelik by był naprawdę bezpieczny dla dziecka? Na te i inne pytania o foteliki samochodowe odpowiada specjalista marki BeSafe.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)

Zobacz inne z serii Foteliki samochodowe dla starszego dziecka (8):

Kompletujesz właśnie wyprawkę dla dziecka? Pamiętaj, że Fotelik samochodowy dla dziecka jest rzeczą obowiązkową w wyprawce dla dziecka - to niezbędny i obowiązkowy sprzęt w samochodzie każdego rodzica. Bardzo ważne jest to, żeby do 15. miesiąca życia (a najlepiej do 4 roku życia) dziecko obowiązkowo jeździło w samochodzie tyłem do kierunku jazdy. Dlaczego? Bo takie foteliki są bezpieczniejsze!

Zalety fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy

Tomasz Świergolik, ekspert Marko – importera marki BeSafe w Polsce, wyjaśnia, dlaczego foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy są najbezpieczniejsze:
  • Wszystkie badania i testy udowadniają, że siły, które działają na dziecko podczas jazdy przodem, są pięciokrotnie większe i kumulują się na szyjnym odcinku kręgosłupa dziecka, który jest bardzo delikatny i nie jest w stanie sprostać takim naprężeniom podczas wypadku.
  • podczas podróżowania w foteliku montowanym tyłem do kierunku jazdy te siły rozkładają się równomiernie na całej długości kręgosłupa i są pięciokrotnie mniejsze niż w foteliku montowanym przodem. Dlatego eksperci zalecają, żeby jak najdłużej wozić dzieci tyłem do kierunku jazdy – najlepiej do 4 roku życia.
Pamiętaj! Zgodnie z prawem dziecko nie może podróżować na przednim fotelu w foteliku montowanym tyłem do kierunku jazdy, jeśli poduszka powietrzna jest włączona.


5 warunków, które musi spełniać bezpieczny fotelik dla dziecka

Specjalista opowiada także o 5 najważniejszych warunkach, które musi spełniać bezpieczny fotelik:  
Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?