Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy zajdę w ciążę, jeśli mam tyłozgięcie macicy?

| aktualizacja: 05.04.2017 | 1

Czy tyłozgięcie macicy może utrudnić zajście w ciążę? Do niedawna ginekolodzy uważali, że tak. Co się zmieniło i jakie główne dolegliwości można podejrzewać przy tyłozgięciu macicy?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
kobieta, ból brzucha
fot. Fotolia
Często słyszy się o tym, że przy tyłozgięciu macicy są duże kłopoty z zajściem w ciążę. Czy to rzeczywiście prawda?

Jeszcze niedawno uważano, że tyłozgięcie macicy nie jest stanem prawidłowym. Wykonywano nawet operacje ginekologiczne, by zmienić położenie macicy na prawidłowe, czyli w przodozgięciu. Dziś lekarze wiedzą, że tyłozgięcie macicy u mniej więcej 10–20 proc. kobiet macica znajduje się w tyłozgięciu i nie jest problemem w zajściu w ciążę, tzn. nie ma to wpływu na płodność.

Tyłozgięcie macicy a dolegliwości

Zdarza się jednak i tak, że tyłozgięcie macicy jest następstwem (a nie przyczyną) schorzeń ginekologicznych, np. zapalenia przydatków czy endometriozy. Kobiety cierpiące na te dolegliwości mają zwykle bóle w dole brzucha, w okolicy krzyża, odbytu oraz podczas współżycia.
UWAGA! Bez skutku starasz się o dziecko? Zanim zaczniesz się martwić, idź do lekarza. Specjaliści potrafią walczyć z niepłodnością.

Zobacz też: Czemu nie zachodzisz w ciążę – 5 możliwych przyczyn
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Kaja
Kaja | 2008-01-09 16:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Co jeśli ja cierpię na takie bóle jak przy endometriozie. jak i czy to sie leczy... czy przy endometriozie mogą być problemy z zajściem w ciąże co to wogóle jest...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?