Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Tymoteusz wśród ptaków - premiera w Arlekinie

| aktualizacja: 17.01.2013 | 0

19.01.2013r., Teatr Lalek Arlekin zaprasza dzieci na premierę.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Teatr Lalek Arlekin
Scenariusz: Jan Wilkowski
Reżyseria : Stanisław Ochmański
Scenografia: Joanna Hrk
Muzyka: Michał Makulski

Obsada: Katarzyna Kawalec, Małgorzata Wolańska, Karolina Zajdel, Tomasz Pieczątkowski, Waldemar Presia, Jerzy Dowgiałło

Tymoteusz wśród ptaków to jedna z sześciu sztuk dla najmłodszych dzieci napisanych przez Jana Wilkowskiego, których bohaterem jest miś Tymoteusz. Mimo poważnie brzmiącego imienia Tymoteusz jest jeszcze bardzo małym misiem i mieszka w lesie razem z tatą. To historia misia Tymoteusza, który pewnego dnia znajduje porzucone kukułcze jajo i postanawia je wysiedzieć. Nie podoba się to tacie niedźwiedziowi dbającemu o honor rodziny. Z misiów śmieją się też inne leśne zwierzęta. Tymoteusz ma to jednak za nic i stawia na swoim. Co się wykluło z jaka? By poznać odpowiedź trzeba przyjść na spektakl...

Barwna opowieść dla najmłodszych w łagodny i zabawny sposób dotyka spraw najważniejszych: tolerancji, odpowiedzialności, relacji dzieci z rodzicami i zaufania.

Autor sztuk o misiu Tymoteuszu - Jan Wilkowski (1921-97)- jest uznawany za jedną z najwybitniejszych postaci polskiego lalkarstwa. Był dramatopisarzem, reżyserem, aktorem, pedagogiem. W latach 1952-1969 kierował teatrem "Lalka" w Warszawie. Potem w 1974 r. razem z Krzysztofem Rauem założyli w Białymstoku Wydział Lalkarski warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Przez wiele lat pełnił funkcję dziekana tego wydziału. Wilkowski był także współtwórcą telewizyjnego teatru lalek, stworzył m.in. serial telewizyjny dla dzieci pt. "Ula z I b".

Teatr Lalek Arlekin
ul.1 Maja 2
90-718 Łódź
tel/fax: +48 42 633 08 94
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?