Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Tysiące dzieci cierpi przez niebezpieczne wózki i nosidełka

| 18.08.2016, aktualizacja: 14.11.2016 | 4

Akademia Pediatryczna ostrzega rodziców: Aż 17 000 dzieci rocznie doznaje urazów z powodu przewożenia w niebezpiecznym wózku.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Niemowlę w śpi w wózku
fot. Fotolia
"Obrażenia spowodowane wypadnięciem z wózka lub nosidełka to jedne z najczęstszych urazów, jakich doznają dzieci do 5. roku życia" – czytamy w raporcie z badania "Urazy dziecięce powiązane z wózkiem lub nosidełkiem w latach 1990-2010 w Stanach Zjednoczonych". Być może tytuł badania nie brzmi zachęcająco, ale wyniki są jednoznaczne: rodzice nie mają świadomości, że nieodpowiedni wózek albo nosidełko ergonomiczne może zagrażać dziecku. 

Firmy wycofują wózki ze sprzedaży

Wózki i nosidełka powinny zapewniać dzieciom bezpieczeństwo, jednak każdego roku aż 17 000 dzieci w Stanach Zjednoczonych ulega wypadkom spowodowanym przewożeniem w nieodpowiednim wózku lub noszeniem w niebezpiecznym nosidełku. W ciągu 20 lat to aż 360 000 podobnych wypadków!

W 2010 roku firma Graco wycofała 2 miliony wózków po tym, jak 4 dzieci udusiło się wyślizgując się z wózka. W 2014 roku wycofano kolejne 5 milionów wózków, gdy rodzice zaczęli zgłaszać przypadki przytrzaśnięcia dziecięcych paluszków przez zawiasy. Firma  Kolcraft w 2013 roku wycofała ze sprzedaży prawie 100 000 wózków z powodu niebezpiecznych opon, które mogły wybuchnąć. Te przypadki pokazują, że decyzja o wyborze wózka powinna być przemyślana.

Jak wybrać bezpieczny wózek

Najlepszym sposobem, by wybrać bezpieczny wózek, jest podpytanie znajomych lub przejrzenie opinii na temat wymarzonego modelu w Internecie. Członkowie Akademii Pediatrycznej przestrzegają jednak, że nie zawsze da się uniknąć zagrożenia i rodzice nie powinni wpadać w panikę.

Tak duża liczba urazów związanych m.in. z wypadnięciem z wózka wiąże się przede wszystkim z nieświadomością rodziców. Rodzice nie zdają sobie sprawy, że wózek może być zagrożeniem lub że na niektóre elementy trzeba szczególnie zwrócić uwagę przed zakupem.

Zobacz: źródło: today.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

E443
E443 | 2016-09-24 20:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dzieci trzeba pilnować i tyle...

Odpowiedz

fam fatal
fam fatal | 2016-08-24 12:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mój roczny synek potrafi odpiąć szelki z wózka. Wózek firmy ,,Karex" to bubel jakich mało...

Odpowiedz

Tola
Tola | 2016-08-19 14:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

3 kołowe trzęsące się ....masakra nie mówię ,że wszystkie ale widziałam taki że ...no tragedia.

Odpowiedz

Małgorzata
Małgorzata | 2016-08-19 07:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Albo po prostu bardziej pilnować dzieci :) mój 10 miesięczny maluch wychodzi z wózka mimo zapiętych szelek . Trudno taki wózek kupiłam, szelki nie dopracowane. Wiec trzeba pilnować dziecka, zeby sie nie budzik za bardzo to wtedy nie bedzie uciekał :)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?