Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ukąszenia owadów - jak szybko pomóc dziecku

| aktualizacja: 26.05.2015 | 1

Twoje dziecko pewnie nie raz zostanie ukąszone przez komara, mrówkę czy meszkę - gdy jesteście poza miastem owady rzeczywiście mogą być dokuczliwe. Ból i swędzenie można jednak szybko złagodzić.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)

Ugryzienie osy

Jak wygląda? Podobnie jak w przypadku użądlenia przez pszczołę, ugryzione prze osę miejsce boli, piecze, puchnie i staje się czerwone.

Co robić? Pomoże zimny kompres z roztworu octu, oziębienie bolącego miejsca lodem lub przyłożenie do ranki przekrojonego korzenia pietruszki lub cebuli. Jeśli dziecko zostało użądlone w usta lub język, możesz dać mu do ssania kostkę lodu.

Uwaga! Gdy opuchlizna jest duża i dziecko ma problemy z oddychaniem, od razu zawieź je do szpitala lub wezwij pogotowie. To może być wstrząs anafilaktyczny, który jest stanem zagrożenia życia!

Polecamy: Jak się ustrzec użądlenia?

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Sami
Sami | 2016-05-31 13:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

troszkę za mało informacji na temat pierwszej pomocy w przypadku ukąszeń owadów, szkoda bo wielu rodziców szuka na ten temat informacji. Co innego, kiedy nas coś ukąsi a co innego, jeśli sprawa dotyczy małego dziecka. Szczególnie jeśli dochodzi do odczynów alergicznych lub nie daj boże wstrząsu anafilaktycznego. Prawidłowa reakcje lub środki ostrożności po pierwsze ogranicza niepożądane konsekwencje a nawet uratują życie.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?