Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy ulewanie może zaburzyć przyrost wagi dziecka?

| aktualizacja: 03.01.2014 | 0

Co może być przyczyną częstego ulewania pokarmu i jak pomóc dziecku, które ulewa? Ile niemowlę powinno przybierać na wadze? Odpowiada pediatra.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
ulewanie mleka, przyrost wagi dziecka
fot. RF
Antosia ma niewiele ponad trzy tygodnie. Jest karmiona piersią na żądanie, ssie co 2,5 godziny, czasem częściej. W 4. dniu życia ważyła 2720 g, a w 17. – 3200 g. Staramy się, by po jedzeniu zawsze jej się odbiło, ale gdy ją kładziemy, krzywi się, pręży, a potem ulewa i często ma czkawkę. Jak jej pomóc? Czy może podać jakiś preparat? Wiola i Krzysztof

Na pytanie o ulewanie u niemowlaka odpowiada dr n. med. Teresa Kibalenko-Nowak, pediatra:

Państwa córeczka przez niespełna trzy tygodnie przybrała na wadze 480 g. To przyrost masy ciała, który świadczy, że dziecko prawidłowo trawi i przyswaja pokarm mamy.

Sprawdź, jak szybko niemowlę powinno przybierać na wadze.Powodem niepokojących objawów (ulewania i czkawki) może być przekarmianie. Możliwe, że córeczka je zbyt często i za dużo. Radzę nie budzić jej do karmienia, lecz cierpliwie czekać, aż sama upomni się o posiłek, nawet gdyby przerwy między karmieniami przedłużały się do czterech godzin.Jeżeli mleko wypływa z piersi zbyt szybko, przed karmieniem trzeba go trochę odciągnąć. Po karmieniu należy zaś trzymać dziecko w pionie, aż usłyszy się wyraźne odbicie. Uważam, że nie ma potrzeby podawania jakichkolwiek leków. Ważna jest dostosowana do potrzeb dziecka technika karmienia i cierpliwość.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?