Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zmiany w ulgach podatkowych na dzieci w 2016 roku - film

| aktualizacja: 17.03.2016 | 4

W 2016 r. obowiązują takie same zasady odliczania ulg na dzieci co rok temu. W 2015 roku zmianie uległa wysokość limitów, jak również zasada odliczania ulgi przez osoby płacące podatki niższe od jej wysokości.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
W 2016 roku, tak jak rok temu, obowiązują wyższe limity przy odliczaniu ulgi na trzecie dziecko (2 tys. zł 04 zł rocznie) oraz czwarte i każde kolejne (maksymalnie 2700,04 zł w skali roku). W przypadku pierwszego i drugiego dziecka kwota odliczenia się nie zmieniła i wynosi 1112,04 zł.

Ulgi podatkowe dla rodziców

„Ulgi prorodzinnej nie mogą odliczyć rodzice mający jedno dziecko, których dochody przekraczają 112 tys. zł rocznie. W przypadku osób samotnie wychowujących dziecko dochód ten nie może przekroczyć 56 tys.” – wyjaśnia Małgorzata Sator z Urzędu Skarbowego Warszawa-Wola. Kryterium to nie ma żadnego znaczenia w sytuacji, kiedy odliczamy ulgę za dwoje lub więcej dzieci.
Wnioski o urlopy dla rodziców - do druku

Obliczanie ulgi podatkowej

W 2015 roku zmianie uległa też zasada odliczania ulgi przez osoby płacące podatki niższe od jej wysokości. Do tej pory ulga u takich podatników nie mogła być większa niż kwota podatku. Od 2015 r. osoby mają zrekompensowaną brakującą kwotę w postaci dodatkowego zwrotu pieniędzy. Uzyskają go z urzędu skarbowego na podstawie zeznania podatkowego. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w formularzu PI-36 lub PIT-37.

Ulga prorodzinna przysługuje na każde małoletnie dziecko. Skorzystać z niej mogą także rodzice pełnoletnich osób niepełnosprawnych oraz osób do 25. roku życia, które się uczą.

źródło: infoWire.pl

Przeczytaj: Czy państwo lekceważy rodziców wieloraczków?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

Alicja z Krainy Czarów
Alicja z Krainy Czarów | 2015-04-20 02:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja mam tylko jedno dziecko z rozsądku bo nie stać mnie na więcej a chciałabym jeszcze jedno ale tak nie będzie ..Pochodzę z rodziny gdzie zawsze było więcej dzieci i wiem jak one są traktowane . Ja chciałabym wychować swoje dziecko w poczuciu swojej godności i wartości i by ono czuło że żyje a nie wegetuje ja ja w dzieciństwie.Uważam że bardziej należało by wspierać takie właśnie rodziny jak moja które stawiają na jakość a nie na ilość ...Widzę w moim otoczeniu właśnie takie rodziny jak moja i takie ,gdzie ludzie nie myślą i robią dzieci bo " Bóg tak chciał" a potem takie dzieci znów szybko robią dzieci i to się nigdy nie kończy i tylko szkoda takich malutkich dzieci które są bite i poniewierane i i nikt się nimi nie zajmuję bo mamusia z tatusiem znów robią "braciszka" albo biegają do mopsu po zapomogę...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Aga
Aga | Alicja z Krainy Czarów | 2016-03-03 17:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Chciałam zwrócić uwagę na to ze nie każde rodziny które mają więcej niż 1 dziecko są takie bo ja mam 4 dzieci i kocham szanuje i dbam onie najlepiej jak tylko można nigdy z mopsu nie korzystałam i nie jestem miljonerką pracuje mój mąż też pracuje i mimo nie za wysokich dochodów nawet zasiłku rodzinnego nie mamy i nie uważam ze wszystkie rodziny wielodzietne to patologia bo znam rodziny które mają 1 dziecko i nigdy nie mają czasu traktują dzieci zle i piją nie pracują i związku z tym nie twierdzę że wszystkie rodziny z 1 lub 2 dziećmi sa tacy wiec nie życzę sobie zeby o wszystkich rodzinach wielodzietnych twierdzic ze to patologia z powodu jednej czy dwóch rodzin wielodzietnych które akurat tacy są

Odpowiedz

Plina
Plina | Aga | 2017-01-31 21:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Popieram koleżankę też nie chce być wrzucana do jednego worka że wszystkim co złe bo mam więcej dzieci

Odpowiedz

Plina
Plina | Alicja z Krainy Czarów | 2017-01-31 21:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ale głupoty piszesz kobieto my mamy 3dzieci i mamy je dlatego że bardzo się kochamy i kochamy nasze dzieci! Ja też pochodze z biednej rodziny było nas 6 tata zmarł gdy najmłodszy brat miał rok a matka popadła w alkoholizm ale jakoś wyszliśmy na ludzi każde z nas ma się dobrze i nikt nie siedzi pod mopsem ! Mój mąż pracuje i nikt nam nie dokłada a teraz jak dają 500 plus to odkładamy a dzieciom nic nie brakuje!!! Myślę że życie jakie opisalas to kwestia wyboru każdy ma ręce i może na siebie zarobić ! A może twój mąż puka na boku bo ty się boisz że będziesz miała dzieci i będą takie jak ty

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?