Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Umiemy być solidarni! Wspaniała akcja dla rodziców chorych dzieci z CZD

| aktualizacja: 06.10.2016 | 4
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
CENTRUM ZDROWIA DZIECKA - pomoc dla rodziców dzieci z CZD
fot. ulotka2
Mamy z maluchami trafiają do Centrum Zdrowia Dziecka w dzień i w nocy, przywożone karetką lub helikopterem. Nierzadko przebiega to w dramatycznych okolicznościach, gdy nie myśli się o pakowaniu. Mieszkańcy Wawra, dzielnicy, w której stoi CZD, skrzyknęli się, by pomóc takim rodzicom. Pranie? Świeża bluzka? Kawa? Nie ma sprawy!
Do Centrum Zdrowia Dziecka trafiają mamy z chorymi dziećmi (nie tylko mamy, oczywiście, ale najczęściej właśnie one) nawet z najdalszych zakątków Polski. Ponieważ prawie zawsze chodzi o czas, od którego zależy zdrowie czy nawet życie malucha, nie mają głowy do tego, by się w tak dramatycznych okolicznościach skrupulatnie pakować.
Tymczasem nierzadko pobyt chwilowy zamienia się w wielomiesięczny, a nie każdy ma pomoc rodziny, która dowiezie niezbędne rzeczy – zwykle jest to zbyt duży koszt. Oczywiście, szpital stara się pomóc potrzebującym rodzicom, ale nie zawsze wszystko się da zrobić.

Dlatego Anna Ojer, jedna z mieszkanek Wawra (czyli warszawskiej dzielnicy, gdzie znajduje się Centrum Zdrowia Dziecka), która doświadczyła życia na szpitalnym oddziale, postanowiła pomóc rodzicom przebywającym daleko od domu. Widząc, jak bardzo ułatwiłoby im życie zwykłe, regularne pranie (za darmo, a nie w płatnym szpitalnym automacie) czy nowa (czyli używana, od kogoś, ale w dobrym stanie) bluzka, nie mówiąc o ubrankach dla dziecka - założyła grupę na fejsbuku 
SOS - mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD. Chętni mogą poprzez grupę przekazywać szpitalowi, rodzicom i małym pacjentom ubrania, zabawki, koce oraz usługi, np. pranie, obiad czy transport, jeśli ktoś zgłosi taką potrzebę. Anna Ojer podkreśla, że odzew mieszkańców Wawra jest ogromny i właśnie dzięki ich zaangażowaniu akcja ma coraz większy zasięg.

Czego potrzebuje mama z dzieckiem w CZD? Naprawdę, niekiedy po prostu bluzki, koca czy kapci dla siebie, a ubranka dla dziecka – tyle, aby przetrwać. Wszyscy zainteresowani pomocą dla  rodziców chorych dzieciaków z CZD, dołączajcie do grupy!

Rodzice i opiekunowie hospitalizowanych dzieci - zgłaszajcie swoje potrzeby (wszystkie!) na grupę SOS - mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD - to miejsce, gdzie pomagają wspaniali ludzie.   
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

Kasssss3
Kasssss3 | 2016-10-06 12:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Brawo Warszawiacy!!! Dziękujemy wam!!!1

Odpowiedz

Anna
Anna | 2016-05-02 01:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dziękuję za miłe słowa. Zapał mieszkańców jest niesamowity mam nadzieję, że inicjatywa, którą zapoczątkowałam przetrwa tak długo jak długo rodzice będą potrzebowali wsparcia. Anna Ojer

Odpowiedz

Anita3
Anita3 | 2016-05-01 16:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Taka ludzka, prawda? A rzadko się zdarza... Oby wytrwali i jak najdluzej dzialali...

Odpowiedz

Beata
Beata | 2016-04-30 22:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bardzo fajna sprawa. Zwyczajna, normalna, z sensem. Mam nadzieje, ze w innych miastach tez sie da :)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?