Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Uratujmy życie 10-letniej dziewczynki!

| aktualizacja: 04.05.2015 | 1

Ten obrzydliwy akt naraża młodą dziewczynkę na śmiertelne niebezpieczeństwo. Pomóżmy, by władze zrobiły wyjątek!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
dziecko, strach
fot. dziecko, strach

Zgwałconej 10-latce odmówiono aborcji

W ubiegłym tygodniu w Paragwaju 10-letnia dziewczynka została zabrana do szpitala przez swoją matkę, bo skarżyła się na ból brzucha. Lekarze podczas badania dziewczynki odkryli, że jest ona w 21. tygodniu ciąży. Dziewczynka zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, którego dokonał jej ojczym.
Matka dziewczynki złożyła w szpitalu petycję, aby wykonano zabieg aborcji. Prośba została odrzucona, a matka dziewczynki aresztowana. Postawiono jej zarzut niezapewnieniu odpowiedniej opieki oraz współudziału w molestowaniu seksualnym dziewczynki.

W Paragwaju prawo zabrania aborcji, gdy do poczęcia doszło w wyniku gwałtu lub stosunku kazirodczego. Jedynym wskazaniem do legalnego dokonania aborcji jest zagrożenie życia kobiety. Dlaczego władze uznały, że ciąża w tak młodym wieku nie zagraża życiu dziewczynki?

Możemy pomóc! - Apel Amnesty International

Fizyczne i psychiczne skutki podtrzymywania niechcianej ciąży będą dla młodej dziewczynki równoznaczne z torturami. Władze Paragwaju nie mogą siedzieć bezczynnie, gdy dziewczynka została zgwałcona, a teraz musi znosić dodatkowe cierpienie i mękę - twierdzi Guadalupe Marengo z Amnesty International. Dlatego właśnie Amnesty International postanowiło walczyć o zgodę na aborcję dla 10-letniego dziecka. Pomóżmy im wywrzeć międzynarodowy nacisk na rząd Paragwaju, by zgodziły się na dokonanie legalnej aborcji.  Wystarczy, że podasz swoje imię, nazwisko i adres email pod apelem Amnesty International.
 

Zobacz też: Gwałt w związku
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?