Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Urodziłaś niedawno dziecko? NFZ czeka na Twoje spostrzeżenia!

| aktualizacja: 19.04.2016 | 0

Nie zwlekaj, może to jedyna szansa, by powiedzieć prawdę! A może wszystko Wam się podoba w szpitalach?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. Fotolia
Która z nas nie narzekała po porodzie na standard szpitali, brak empatii lekarzy i położnych? Która nie marudziła, że w salach szpitalnych jest brudno, zimno i smutno?  Do końca kwietnia mamy okazję podzielić się wszystkimi tymi spostrzeżeniami.  NFZ chce podnieść standard opieki okołoporodowej. Żeby wiedzieć co poprawić, czeka na opinie młodych mam.

Jeżeli urodziłaś więc dziecko w ciągu ostatnich 12-miesięcy, pobierz ankietę ze strony NFZ  i wypełnij ją skrupulatnie. Jeżeli nie dla siebie, to dla tych wszystkich kobiet, które czekają na poród w placówkach medycznych.

Czego dotyczy ankieta?

Ankieta składa się z 40 pytań, które dotyczą nie tylko samego porodu, ale także opieki przed porodem oraz po urodzeniu dziecka. Czy uzyskałaś wszystkie niezbędne informacje od lekarzy, czy przedstawiono Ci możliwości związane z porodem, czy Twoje maleństwo było przy Tobie tuż po porodzie (do czego masz prawo, jeżeli oczywiście dziecko urodzi się bez komplikacji)? W ankiecie odpowiesz także na pytania odnośnie wizyty patronażowej położnej. 

Trudne pytania

Będą także pytania bardziej szczegółowe, które niestety mogą wykazać, jak wiele brakuje placówkom w opiece okołoporodowej. Czy na oddziale był dostępny edukator do spraw laktacji? Czy położna po porodzie rozmawiała z Tobą o samopoczuciu psychicznym? To tylko dwa z tych, na które większość kobiet będzie musiała udzielić negatywnej odpowiedzi.

Należy mieć nadzieję, że NFZ wraz z Ministerstwem Zdrowia, poważnie potraktują opinie młodych mam. Wszystko teraz w Waszych rękach! Im więcej wypełnionych ankiet i wskazówek, tym większa szansa na realne zmiany!

A Ty jak wspominasz swój poród? Podziel się wspomnieniami w komentarzach.

Polecamy także : Młoda mama pokazuje jak naprawdę wygląda ciało 24 godz po porodzie.
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?