Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Urodziłaś po terminie? Twoje dziecko ma większe szanse na zostanie szkolnym prymusem ;)

| aktualizacja: 12.06.2016 | 1

Przyszłe mamy boją się przenoszonej ciąży i możliwych komplikacji. Okazuje się jednak, że dzieci urodzone po terminie, lepiej radzą sobie w szkole!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Chłopiec w todze i birecie przy liczydle
fot. Fotolia
Prawdopodobnie nie jesteś zachwycona myślą, że urodzisz po terminie, ale najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Nothwestern dowodzą, że kilka dodatkowych dni w brzuchu mamy może pozytywnie wpłynąć na rozwój i edukację dziecka.

Przenoszona ciąża? Mądrzejsze dziecko

Badacze porównali ponad milion (!) aktów urodzenia z wynikami, jakie dzieci uzyskują w nauce. Okazało się, że dzieci, które urodziły się po terminie, radzą sobie w szkole lepiej niż te, które urodziły się terminowo. Osiągają lepsze wyniki na trzech płaszczyznach: uzyskują więcej punktów w testach w szkole podstawowej, są bardziej utalentowane i mają większe zdolności poznawcze. Jednakże, poród po terminie częściej wiąże się z komplikacjami.

"Te badania sugerują, że może zaistnieć kompromis między fizycznymi i poznawczymi wynikami dzieci związanymi z terminem ich narodzin" – mówią autorzy. Co to oznacza? Mówiąc w skrócie, coś za coś. Dzieci urodzone po terminie lepiej radzą sobie w szkole, ale są bardziej narażone na niepełnosprawność fizyczną.

Jak przy większości tego typu badań, podchodzimy do nich z pewną rezerwą. Różnice pomiędzy dziećmi są naprawdę niewielkie (zaledwie na poziomie kilku procent), a badania nie uwzględniają innych czynników mających wpływ na rozwój dziecka, w tym starań rodziców...

Przekonują was takie badania?

Czytaj także: Grozi ci poród po terminie? Zobacz, co zrobić

źródło: thebump.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Bj
Bj | 2017-06-05 23:07 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Poepszone prymusy na odstrzal a ich rodzice do komory gazowej za naciskanie na srednia

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?