Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ustka: 3,5 miesięczne niemowlę wpadło do kanału

| aktualizacja: 10.09.2017 | 1
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
wcześniak, noworodek w szpitalu
fot. Fotolia
Zwykły spacer po falochronie mógł zakończyć się tragedią. Jak do tego doszło?
 
W ubiegłą sobotę rodzina z Małopolski, jak wiele innych rodzin tego dnia, spacerowała po falochronie w Ustce nad polskim morzem. Ta przechadzka jednak w niewyjaśniony dotąd sposób stała się jedną z głośniejszych historii tego lata. Wózek z niewiadomych przyczyn, w trakcie robienia zdjęć przez rodzinę, zsunął się do kanału, łączącego port w Ustce z Morzem Bałtyckim. W środku znajdowało się 3,5-miesięczne niemowlę. 

Brak hamulców?

Przyczyny tej tragicznej sytuacji są dopiero wyjaśniane. Wózek zanim wpadł do kilkunastometrowego kanału, w którym występują niebezpieczne prądy, uderzyło dodatkowo w podstopień, powodując dodatkowy wstrząs. Nie wiadomo dlaczego dziecko wpadło do wody. Być może przyczyną był brak hamulca, nieuwaga podczas robienia zdjęć przy pomniku usteckiej syrenki lub uskok akurat w miejscu, w którym stał wózek.
 
Zobacz także: Dzieci nie są bezpieczne nad wodą! Wszystko przez... telefony komórkowe

 
Na ratunek dziecku ruszył mężczyzna ze Słupska. Niemowlę udało się szybko wyciągnąć na brzeg i rozpocząć akcję reanimacyjną. Za chwilę pojawiła się również karetka. Dziecko przetransportowano do specjalistycznego ośrodka dziecięcego w Słupcu helikopterem. Jak donosi dzisiaj Głos Pomorza - nadal walczy o życie, a lekarze musieli wprowadzić dziewczynkę w stan śpiączki farmakologicznej.
 

Policja prosi o pomoc

Zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu miejskiego i przesłuchani zostali wszyscy świadkowie zdarzenia. Policja prosi również każdego, kto mógł widzieć lub nagrywać zdarzenie o pomoc, ponieważ od tego zależy wyjaśnienie wszystkich okoliczności i ustalenie przyczyn tragedii.
 
Źródło: gp24.pl, wiadomości.gazeta.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Aaa
Aaa | 2017-09-10 20:08 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zdrówka dla maluszka! Okropna tragedia i przykre, ze rodzice są tak oceniani .. W wieku 7 lat pod domem miałam wypadek i w życiu nikt by nie obwinił moich rodziców o to a teraz zostaliby pożarci przez opinie ludzi ...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?