Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy można zajść w ciążę po usunięciu tarczycy?

| aktualizacja: 07.04.2017 | 9

Choroba tarczycy może odpowiadać za problemy z zajściem w ciążę. Ale co w sytuacji, gdy nie ma tarczycy, bo została usunięta? Czy można starać się o dziecko, czy nie ma na to już szans?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
kobieta, tarczyca, niedoczynność tarczycy, dieta na niedoczynnośc tarczycy, odchudzanie
fot. Fotolia
Kilka lat temu wycięto ci tarczycę i od tego czasu bierzesz leki hormonalne. Czy to prawda, że nie możesz już urodzić dziecka?  

Ależ nie! Możesz zajść w ciążę. Trzeba tylko trochę dłużej poczekać, ale lekarze nie widzą problemu w tym, by po usunięciu tarczycy starać się o dziecko.

Z wiekiem wzrasta jednak ryzyko!

Należy jednak pamiętać, że wraz z wiekiem wzrasta ryzyko poronienia samoistnego. Dlatego podczas ciąży konieczna będzie opieka zarówno ginekologa, jak i endokrynologa.

Przeczytaj też: Negatywny test ciążowy - jak sobie z tym poradzić?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (9)
avatar

Anik
Anik | 2017-08-08 20:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Czy udało się którejś Pani zajść w ciążę po całkowitym usunięciu tarczycy? W jakim czasie po operacji? Czy bez problemu? Dziękuję za każdą informację.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Krysia
Krysia | Anik | 2017-08-14 15:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tak :) w zeszłym roku w czerwcu miałam usunieta tarczyce teraz jestem w 6 tyg ciazy

Odpowiedz

Monika
Monika | Anik | 2017-08-31 10:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Witam. Dwa lata temu w lipcu usunięto mi całą tarczyca a w listopadzie byłam już w ciąży i mam już roczną zdrową śliczną coreczke

Odpowiedz

ASA
ASA | 2016-12-23 07:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mój lekarz powiada, że osobom z usuniętą tarczycą łatwiej zajść w ciążę ponieważ stale kontrolują poziom hormonów. Ma rację :) Bowiem ile kobiet z tarczycą, nie mogąc zajść w ciążę nie wie, że powodem może być niedoczynność? To samo w przypadku poronień, które w tym przypadku mogą być powodem niedoczynności.

Odpowiedz

marchewka
marchewka | 2016-11-15 22:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mam 33 lata. W lipcu 2015 miała wyciętą całą tarczycę. W listopadzie 2015 zaszłam w ciążę po miesiącu starań i teraz mam śliczną zdrową 3 miesięczną córeczkę (mam jeszcze 2 synów ). Ciąża przebiegala idealanie. Bralam leki i juz. O środkowe dziecko staraliśmy się 1.5 roku ( a zapewne wina była w nie leczonej tarczycy- miałam wola guzowate o których nie wiedziałam ). Teraz biorę hormony i mam piękną bliznę na szyi :-)

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Jana
Jana | marchewka | 2017-10-09 09:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

witam, a na jakim poziomie utrzymywałaś TSH w czasie ciąży ? ja miałam usuniętą tarczyce 10lat temu. Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży,tsh mam 0,5. Jakie badania jeszcze robiłaś odnośnie endokrynologii?

Odpowiedz

Iza
Iza | 2015-03-12 11:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Witam mam 27 lat i przeszlo miesiac temu mialam wyciety lwy plat tarczycy gdzy miala duza zmiane wola nietoksycznego rzyjmuje teraz leki EUTHYROX 50MG i chcialabym zajsc w ciaze czy po tak krotkim czasie mozna juz czy trzeba poczekac 4 5 miesiecy az traczyca sie unormuje?wyniki mam dobre...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

sisi
sisi | Iza | 2015-06-23 13:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ja pzechodzilam to samo , lekarz dopiero dwa lata po operacji i unormowaniu hormonow powiedzial ze moge zaczac sie starac

Odpowiedz

ZUla
ZUla | 2014-03-21 16:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tarczyca to cholerstwo. O tym, że moja tarczyca jest chora dowiedziałam się, gdy starałam się o dziecko, bo nie mogłam przez nią zajść w ciążę. Mnie się udało, ale było ciężko i bardzo się bałam, że stracę dziecko.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?