Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Usypiam sam we własnym łóżeczku

| aktualizacja: 20.12.2013 | 4
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
niemowlę, problemy ze snem, własne łóżeczko
fot. Mat. pras. Nivea
Jeśli maluszek śpi razem z rodzicami, nie tylko gorzej się wysypia, ale i nie daje pospać rodzicom. Przedstawiamy sposób przekonania dziecka do spania we własnym łóżeczku.
Jeśli maluszek śpi razem z rodzicami, nie tylko gorzej się wysypia, ale i nie daje pospać rodzicom. Przedstawiamy sposób przekonania dziecka do spania we własnym łóżeczku.Rodzice lubią spać razem ze swoimi pociechami. To niezwykle przyjemne i – zwłaszcza przy karmieniu naturalnym – wygodne. Przy piersi maleństwo łatwo usypia, a ciepło matczynego ciała daje mu poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Po co więc przenosić je do pustego i zimnego, ale własnego łóżeczka? Z jednego ale bardzo ważnego powodu - spanie z dzieckiem jest przyczyną jego problemów ze snem. Wykazuje je połowa śpiących z rodzicami maluchów i tylko siedem procent dzieci mających własne łóżeczko. Te pierwsze usypiają z wielkim trudem i niechętnie, często budzą się w nocy (niekiedy nawet kilkanaście razy!), a potem nie potrafią same zasnąć. Ich sen jest bardzo płytki i może zostać przerwany przez najmniejszy hałas. W efekcie przesypiają mniej godzin, niż jest to właściwe dla ich wieku. A dziecko niewyspane, to dziecko niespokojne i nadmiernie pobudzone. W dodatku zaburzony sen może powodować zaburzenia wydzielania hormonu wzrostu, który w największych ilościach produkowany jest w pierwszych godzinach snu.

Jeśli Twoje dziecko właśnie się urodziło, najlepiej oprzeć się pokusie brania go do małżeńskiego łóżka albo zrezygnować z tego nie później niż po kilku tygodniach. W przeciwnym razie dzidziuś szybko zasmakuje spania przy piersi mamy i niełatwo z tego zrezygnuje. Z czasem nie uśnie inaczej jak tylko wtulony w matczyne ciało lub kołysany na rękach, a usypianie będzie ciągnęło się w nieskończoność. W dodatku czując w pobliżu tę, która je karmi, maluszek będzie Cię budził kilka razy w nocy domagając się jedzenia. Specjaliści do spraw snu przekonują, że warto jak najszybciej nauczyć dziecko spać we własnym łóżeczku i samodzielnie usypiać. Niestety, proponowane przez nich metody wydają się okrutne i trzeba być naprawdę zdeterminowanym, by wcielić je w życie. Pocieszające jest to, że stosując się ściśle do ich instrukcji, można to zrobić w zaledwie kilka dni. Jeśli jednak nie jesteś na to gotowa, lepiej na razie daj sobie spokój, bo prawdopodobnie i tak nie będziesz w stanie doprowadzić do szczęśliwego finału, a wysyłając dziecku niespójne komunikaty umęczysz i jego i siebie.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

elemelek
elemelek | 2009-02-04 15:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mój maluszek odkąd przyjechał ze szpitala śpi we własnym łóżeczku a ma już 7 miesięcy. nie wyobrażam sobie aby było inaczej. podziwiam te mamy które przyzwyczaiły dzieci do innych nawyków i życzę cierpliwości na przyszłość.
Pozdrawiam:)

Odpowiedz

asia
asia | 2008-12-05 12:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja niestety uległam i wzięłam mojego płaczka do siebie nie umiem być konsekwentna żal mi go jak płacze,chce mi się płakać razem z nim

Odpowiedz

Ewa
Ewa | 2008-01-17 00:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bardzo uważnie przeczytałam ten artykuł i uważam że jest bardzo mądry. Właśnie tak uczyłam moją 11 miesięczną córkę zasypiania. Niestety po pierwszej nocy, gdy weszłam do jej pokoiku zobaczyć czy wszystko wporządku okazało się, że moja córunia śpi na siedząco. Tak więc radzę zaglądnąć do pociechy jak tylko uśnie.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

marciabush
marciabush | Ewa | 2008-11-27 10:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mam 11 miesięcznego syna...chciałabym go nauczyć takiego zasypiania...ale mnie wiem czy podołam...Nasz synek śpi razem z nami w pokoju-nie mamy możliwości zaaranżować mu własny...Czy w związku z tym mam postępować zgodnie z artykułem???prosze mamy,które przeczytają to jakieś rady...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?