Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dietetycy zapraszają do "Biedronki"!

| aktualizacja: 08.07.2014 | 1

W wybranych sklepach sieci "Biedronka" możecie w czasie zakupów spotkać dietetyków. To część akcji "Czytajmy etykiety" – ma ona na celu nauczenie konsumentów korzystania z informacji, które są na opakowaniach żywności. To nic trudnego? A czy na pewno wiesz, co kupujesz do jedzenia dla swoich dzieci i całej rodziny?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
jedzenie
fot. Panthermedia

– Podczas zakupów w super i hipermarektach wielu z nas wybiera produkty spożywcze, zwracając uwagę jedynie na ich cenę czy atrakcyjne opakowanie. Nie koncentrujemy się na informacjach, które zawierają etykiety, a jeśli nawet na nie spojrzymy – często mamy problem z ich zrozumieniem! Nasza akcja ma za zadanie zwrócenie uwagi Polaków na etykiety i nauczenie, jak czytać je ze zrozumieniem. – mówi dr Agnieszka Jarosz z Instytutu Żywności i Żywienia.
"Czytajmy etykiety" firmują godne instytucje: Instytut Żywności i Żywienia oraz Polskie Towarzystwo Dietetyczne.

W Biedronkach prawie do końca maja

W ramach akcji "Czytajmy etykiety" w wybranych sklepach sieci „Biedronka” w każdą sobotę między 2 marca a 25 maja br., w godzinach 10–17, dyżurować będą dietetycy PTD.
Każdy klient może dowiedzieć się,

* co to znaczy wartość odżywcza

* jakie informacje producent powinien umieszczać na opakowaniu produktu

* czym różni się „termin przydatności do spożycia” od „daty minimalnej trwałości”

* co oznaczają symbole E

* oraz jak odczytywać piramidę zdrowego żywienia.

Konsumenci otrzymują materiały edukacyjne, które pomagają utrwalić zdobyte informacje i dostarczają praktycznych wskazówek do właściwego wyboru produktów spożywczych.

Lista sklepów objętych akcją dostępna jest na: www.biedronka.pl/czytaj_etykiety.

"Czytajmy etykiety" – wybierajmy mądrze!


Nie każdy najdroższy produkt jest najlepszy dla zdrowia i nie każdy produkt „light” jest najkorzystniejszy dla naszej figury. Odpowiednio dobrane produkty pozwalają na skonstruowanie optymalnej diety, która w połączeniu z aktywnością fizyczną jest gwarancją dobrej formy. Przypominamy o tym Polakom, żeby zdrowe nawyki weszły im w krew – tłumaczy dr Agnieszka Jarosz.

Akcja „Czytajmy etykiety” to część projektu „Zachowaj równowagę” prowadzonego przez IŻŻ. Główny cel projektu to zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym przez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej. Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię, a wkład krajowy (15%) zapewniają środki z budżetu Ministra Zdrowia.

Więcej o akcji na www.zachowajrownowage.pl

Jesteś przekonana, że dobrze karmisz swoje dziecko? Przekonaj się i zrób nasz test!
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Ewelkka
Ewelkka | 2014-07-02 20:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

O proszę taka biedronka wspiera takie akcje! Fajnie. Jak dobrze że ja jestem na Pysznej Diecie i zakupy mnie omijają całkiem...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?