Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

W jednym z największych szpitali dziecięcych w Polsce skażona woda!

| aktualizacja: 30.09.2016 | 0

Odsyłają pacjentów, rezygnują z operacji, nie wpuszczają odwiedzających – jak poradzą sobie mali pacjenci?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Centrum Zdrowia Dziecka skażona woda
fot. Fotolia
W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka wykryto skażenie bieżącej wody. Na szczęście nikt nie jest poszkodowany i nie zatruł się, niemniej jednak praca w tak dużym szpitalu została znacznie utrudniona. Winowajcą jest najprawdopodobniej bakteria z grupy coli.

Wszystkie planowe operacje zostały wstrzymane, mali pacjenci odsyłani są do domu. Ci, którzy nie wymagają dalszej hospitalizacji są wypisywani do domów.

Nie wiadomo dlaczego doszło do skażenia. W tej chwili trwają intensywne prace nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu. Katowickie Wodociągi rozpoczęły czyszczenie szpitalnej instalacji. Instalacja została na ten czas podpięta pod miejską sieć wodno-kanalizacyjną.

Niedługo ma zostać ponownie zbadana woda, by określić, czy przepłukanie instalacji pomogło. Pacjenci, którzy pozostali w Centrum Zdrowia Dziecka zostali zaopatrzeni w wodę butelkowaną i poinformowani o wszelkich niedogodnościach  związanych ze skażoną wodą. Do Centrum dowieziono blisko 5 tys. butelek wody, gdyż na chwilę obecną jest zakaz korzystania z wody z kranu, nawet do umycia rąk.

Dobrą informacją dla pacjentów, którzy mieli zaplanowane wizyty w przychodni specjalistycznej, jest to, że nie są one odwołane. 

Zobacz także:
Dziecko w szpitalu - jak przetrwać pobyt?
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?