Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kolejny cud z Kliniki Budzik: Natalka wybudziła się ze śpiączki!

| aktualizacja: 11.03.2016 | 0

Takie wiadomości chcemy przekazywać codziennie! 9-letnia Natalka, która przebywa w Budziku od roku, wybudziła się ze śpiączki. To już 25 dziecko, które otworzyło oczy dzięki Klinice!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Natalka, wybudzona pacjentka Kliniki Budzik
fot. Klinika Budzik
W zeszłym tygodniu świętowaliśmy cudowne wybudzenie pięcioletniej Oliwii, tym bardziej więc cieszymy się, że znowu możemy dzielić się z wami taką wspaniałą wiadomością! Zespół terapeutyczny Kliniki Budzik potwierdził , że 9-letnia Natalka wybudziła się ze śpiączki. O tym cudownym wydarzeniu poinformowała na swoim profilu na Facebooku Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?", informację zamieściła też na swojej stronie internetowej Klinka Budzik.

Natalka jest 25 dzieckiem, które wybudziło się w Budziku. Do Kliniki trafiła 12 miesięcy temu w wyniku zatrzymania krążenia w trakcie poważnego zabiegu operacyjnego. Dzięki pracy specjalistów z Budzika, ale też dzięki swojemu uporowi i sile, dziewczynka jest już w kontakcie z otoczeniem. Teraz czeka ją długa i żmudna rehabilitacja. Z całego serca życzymy jej i jej bliskim dalszej siły i cierpliwości!

Pierwszą pacjentką Budzika, która wybudziła się ze śpiączki była Klaudia. Wybudziła się we wrześniu 2013 roku – zaledwie 2 miesiące po otwarciu Kliniki. Klaudia była w śpiączce po tym, jak na przejściu dla pieszych potrącił ją samochód... Na szczęście praca specjalistów z Kliniki przywróciła ją do życia, a w zeszłym roku dziewczynka obchodziła swoje 18 urodziny. Lubimy takie szczęśliwie kończące się historie!

Fundację "Akogo?" założyła aktorka Ewa Błaszczyk, której córka w 2000 r. zapadła w śpiączkę. Dziewczynka zakrztusiła się tabletką. Miała wtedy 9 lat. Aktorka dołożyła wszelkich starań, żeby w Polsce powstało miejsce, gdzie dzieci w śpiączce i ich bliscy mogą otrzymać właściwą opiekę i pomoc. Do momentu powstania Kliniki Budzik w lipcu 2013 r., tacy pacjenci i ich rodzice byli pozostawieni właściwie samym sobie. Po krótkim pobycie w szpitalu zostali wypisywani do domu. Pacjentami Budzika mogą być dzieci do 18 r.ż., a ich pobyt w Klinice może trwać rok (z możliwością przedłużenia leczenia o 3 miesiące). Terapia i pobyt rodziców w klinice jest bezpłatny przez cały okres leczenia.

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?