Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wiosenny urlop w ciąży - 5 rzeczy, o których musisz pamiętać

| aktualizacja: 01.04.2015 | 0

To, że spodziewasz się dziecka nie oznacza, że musisz rezygnować z wyjazdów. Oto urlopowy niezbędnik kobiety w ciąży. Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć, jeśli planujesz podróż.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)

Pamiętaj o dokumentach
Bardzo ważne, żebyś zawsze miała przy sobie dokumenty i najświeższe wyniki badań. Także (a nawet przede wszystkim) jeśli jedziesz za granicę. Wiele wyników ma oznaczenia międzynarodowe. Spakuj więc kartę ciąży, ostatnie wyniki badań krwi i moczu, zdjęcie i opis USG, oznaczenie grupy krwi, no i oczywiście legitymację ubezpieczeniową i dokument tożsamości.

Możliwe, że będą ci potrzebne dodatkowe wyniki badań, jeśli wybierasz się na wakacje samolotem. Niektóre linie nie wymagają żadnych dodatkowych dokumentów aż do 36. tygodnia ciąży, w innych wystarczy przed wylotem wypełnić oświadczenie. Czasem potrzebne jest aktualne zaświadczenie od lekarza. Zupełnie inaczej wygląda sprawa po 36. tygodniu, a także w przypadku ciąży bliźniaczej. Wtedy wymagany jest specjalny rodzaj zaświadczenia zawierający szereg informacji na temat stanu zdrowia ciężarnej. Każda linia ma inne wymagania i najlepiej zapytać przy kupowaniu biletu lub zadzwonić na infolinię.

Czytaj też: Co o wyjazdach w ciąży mówi ginekolog?

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?