Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wakacje w Egipcie z niemowlakiem?

| aktualizacja: 25.06.2015 | 0

Jak karmić niemowlę na wakacjach za granicą i co zrobić, żeby uniknąć zatruć pokarmowych? Na pytania odpowiada pediatra, dr n. med. Teresa Kibalenko-Nowak.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
dziecko, wakacje
fot. Panthermedia
W wakacje wybieramy się z ośmiomiesięcznym synkiem do Egiptu. Czy muszę go na coś dodatkowo zaszczepić? Będę go wciąż karmić piersią, bierzemy ze sobą naszą wodę i jedzenie w słoiczkach. Tylko ja będę jadła tamtejsze potrawy. Daria S.

Na pytanie o wakacje w Egipcie z niemowlakiem odpowiada dr n. med. Teresa Kibalenko-Nowak, pediatra:

Wyjazd do Egiptu łączy się z ryzykiem zachorowania na ostrą biegunkę, zwaną czasem zemstą faraona. Może ona wystąpić w czasie pobytu w Egipcie lub po powrocie do Polski. Zapobieganie jej to przede wszystkim jedzenie i picie bezpiecznych pokarmów.
Proszę nie jeść surowych jarzyn i owoców, nie pić żadnych napojów poza wodą mineralną butelkowaną, herbatą i kawą, a także nie eksperymentować z daniami regionalnymi. Radzę zabrać ze sobą probiotyk, np. Lakcid, Laktobif. Gdyby wystąpiły objawy biegunki i bóle brzucha, niezwłocznie proszę iść do miejscowego lekarza.
Niemowlę powinno być za granicą karmione piersią i jeść polskie dania ze słoiczka, pić polską wodę mineralną. Wszystkie naczynia i sztućce trzeba myć w przegotowanej wodzie i wyparzać. W czasie pobytu w Egipcie nie wolno dawać dziecku świeżych owoców.
Dodatkowe szczepienia ochronne nie są potrzebne, obowiązują te, które są odpowiednie do wieku dziecka.

Zobacz: Znamy schemat żywienia niemowląt na 2015 rok
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?