Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Skóra dzieci w niebezpieczeństwie - ostrzegamy przed wakacyjnymi tatuażami!

| aktualizacja: 07.11.2017 | 0

Od jakiegoś czasu, zwłaszcza w czasie wakacji, proponuje się dzieciom tatuaż lub hennę. Zwykły malunek na ręku, może okazać się pamiątką ... na całe życie!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
fot. British Skin Foundation
Mamo, tato! Chcę tatuaż.. – ile razy słyszałyście takie słowa od swoich dzieci na wakacjach? Panie, które wykonują taką  usługę za 20, 30 czy 50 zł, korzystają z beztroskiego czasu spędzanego w gronie rodziny, kiedy to chcemy spełnić wszystkie marzenia naszych dzieci. Trudno odmówić maluchom, gdy tak błagalnie proszą, słonko pięknie grzeje, a my chcemy, by ten dzień był idealny!

Czy są jakieś wymagania, by wykonać tatuaż? Żadnych, oby dziecko wytrzymało przez 10-15 minut bez ruchu, by można było spokojnie wykonać usługę. Nikt nie informuje o tym, że takie zabawne malunki, mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. 

Oparzenia i blizny

Brytyjska Fundacja zajmująca się problemami skórnymi, sporządziła raport o nowym zagrożeniu. Rodzice, którzy do tej pory uważali, że takie wakacyjne tatuaże są bezpieczne, muszą dowiedzieć się, że tak nie jest. Niestety okazało się, że wiele osób wykonujących takie tatuaże, wykorzystuje do tego PPD, czyli para-phenylediaminę, używaną np. w farbach do włosów. Preparat ten powoduje,  że delikatna skóra dziecka wygląda jak po silnym oparzeniu, a często pozostają po nim blizny.


Choć używanie takich składników w farbach do tatuażu jest nielegalne w Unii Europejskiej, niestety co chwilę w szpitalach pojawiają się dzieci i młodzież z ciężkimi poparzeniami. – Jeżeli nie wiecie jaki jest skład preparatu, którym wykonywany będzie tatuaż, to lepiej go nie róbcie. Trzymajcie dzieci z daleka od wakacyjnych tatuaży i czarnej henny. – ostrzega dyrektor  Cosmetic, Toiletry & Perfumery Association (CTPA), dr Christopher Flower. 

Gdy będziesz z dzieckiem na wakacjach i zobaczysz, jak dzieci z rodzicami ustawiają  się  w kolejce po wakacyjny tatuaż, ostrzeż ich! Być może uratujesz czyjąś skórę :-)

Przeczytaj także: Kwitnie barszcz Sosnowskiego. Poparzona dziewczynka w szpitalu.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?