Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Walka mam – zobacz starcie na placu zabaw - film

| aktualizacja: 03.10.2016 | 3

Mamy karmiące piersią konta butelkowe, mamy pracujące przeciw mamom "domowym" – kiedy wszystkie spotkają się na jednym placu zabaw, awantura wisi w powietrzu, a przecież "niezależnie od poglądów, jesteśmy przede wszystkim rodzicami”.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(8)

Mój styl wychowawczy jest najlepszy!

Wszystko zaczęło się, gdy ogłosiłaś, że jesteś w ciąży. Nagle koleżanki, ciotki, babki, sąsiadki zaczęły udzielać ci "złotych" rad dotyczących sposobu karmienia dziecka, usypiania itp. Kiedy już wróciłaś ze swoim maleństwem do domu po porodzie inni dali sobie prawo i przyzwolenie na wydawanie sądów na temat sposobu wychowywania twojego dziecka. Wraz z podjęciem decyzji czy będziesz karmić piersią, czy będziesz spać z dzieckiem, czy będziesz usypiać je nosząc na rękach, stajesz się celem ataków przeciwników stylu wychowawczego, który wybrałaś. A przecież "niezależnie od poglądów, jesteśmy przede wszystkim rodzicami" ("No matter what our beliefs, we are parents first") - to hasło umieszczonego w internecie filmu.

Macierzyństwo ponad podziałami

Spotkanie na placu zabaw pełnoetatowych mam domowych i tych pracujących, mam karmiących wyłącznie piersią wraz z „butelkowymi" mamami, zwolenniczek chust i tych noszących dzieci w nosidełkach, a także sporej grupy ojców, którzy mają własne zdanie na temat rodzicielstwa, grodzi bójką. Zobacz, co sprawiło, że ci wszyscy rodzice o skrajnie różnych poglądach zjednoczyli się.

Ten na pozór zabawny filmik pokazujący rodziców o różnych stylach wychowawczych i poglądach jest apelem do młodych mam w ramach kampanii "Sisterhood of Motherhood". Celem akcji jest zachęcenie do stworzenia jednej wielkiej wspólnoty młodych rodziców.  Ma skłonić kobiety do  dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniami zamiast oceniania i wydawania sądów.

Film pokazuje, że mimo oceniania metod wychowawczych czy stylów rodzicielskich innych mam łączy nas jedno – miłość do naszych dzieci. Wszystkie przecież wspólnie możemy odbywać naszą podróż przez macierzyństwo.

Ta parodia ukazuje, jak śmieszne jesteśmy, gdy oceniamy kobiety tylko dlatego, że nie wychowują dziecka w sposób, który my uważamy za najlepszy. Następnym razem, gdy będziesz chciała wytknąć coś innej mamie, pomyśl o tym filmie i dzieciach na placu zabaw.

Zobacz też: 5 rzeczy, których lepiej nie pokazywać ojcu swojego dziecka
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

KK
KK | 2016-11-19 21:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kilka moich koleżanek chodziło w ciąży w tym samym czasie co ja, nasze dzieci rodziły się w krótkich odstępach. Praktycznie teraz rozmawiamy już tylko o dzieciach. Wiem jak można się wkręcić, jak mamy zaczynają porównywać swoje dzieci: moje już ma ząbki, moje siedzi, a moje już mówi, a moje to, a moje siamto. Jakby to były jakieś zawody, które dziecko jest naj, naj. I rywalizacja, która z nas jest najlepszą mamą i ma lepsze sposoby. Staram się o tym pamiętać, żeby się nie frustrować.

Odpowiedz

kaya
kaya | 2016-11-16 18:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ok. wszystko fajnie do momentu gdzie zaczyna się krzywda dziecka, ale ta granica jednak trochę jest płynna (tu tematy kontrowersyjne typu szczepionki, noszenie w nosidełku wisiadełku , czy pozostawianie dziecka do "wypłakania") i własnie w tych tematach dyskusje sa gorące i raczej nie ma szans na porozumienie.

Odpowiedz

Mummy
Mummy | 2015-01-28 18:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

świetne!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?