Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Warsztaty taneczne dla dzieci - Stary Browar, 18.05, Poznań

| aktualizacja: 08.05.2013 | 0

Zapraszamy do Poznania na warsztaty taneczne.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
stary browar
Stary Browar
Nowy Taniec dla Dzieci


Marta Romaszkan + Patryk Lichota
Warsztaty: Dźwięki w ruchu

sob. 18.05.2013 / 12:00 / Studio Słodownia +3 / wiek: 6-8 lat

Chcemy zaprosić dzieci do wspólnego odkrywania dźwiękowej warstwy otaczającego nas świata i relacji pomiędzy dźwiękiem i ruchem. Podczas warsztatów będziemy uczyć się aktywnie słuchać, rozpoznawać dźwięki, nazywać je, opisywać słowami i wyrażać poprzez ruch. Chcemy dostarczyć dzieciom wiedzy i pobudzić umiejętności aktywnego słuchania - to znaczy nazywania, klasyfikowania i opisywania dźwięków. Podstawowymi narzędziami podczas warsztatów są uszy oraz własne ciała i pomysły.

Dodatkowo, 
będziemy używać różnych urządzeń do nagrywania i podgłaśniania dźwięków. Różnego rodzaju mikrofony, posłużą za nauszny mikroskop do badania otaczającego nas świata dźwiękowego. Wykorzystamy m.in. mikrofony kontaktowe, dzięki którym można usłyszeć tupot pająka po szybie; mikrofony kierunkowe, które pozwalają nagrywać wybrane dźwięki z dużej odległości (np. śpiew ptaka na gałęzi), a także mikrofony pojemnościowe (zbierające dźwięki z otoczenia), binauralne, hydrofony (do słuchania dźwięków pod
wodą np. w akwarium). Chcemy zaproponować szereg gier dźwiękowo-ruchowych, podczas których dzieci będą mogły słuchać i poruszać się do dźwięków, ale też wytwarzać dźwięki dla swoich tańczących kolegów i koleżanek. 

Nie będziemy używać instrumentów, ale różnych przedmiotów, własnego ciała (poprzez ruch, głos, oddech). Będziemy sobie wyobrażać historie które kryją się w dźwiękach, tańczyć je i opowiadać. Dźwięk powstaje z ruchu...

czas trwania
90 minut

wejściówki
5 zł/dziecko do nabycia w punktach informacyjnych w Pasażu i Atrium Starego Browaru. Liczba miejsc jest ograniczona. Nie gwarantujemy, że bilety będą dostępne w dniu warsztatu. Prosimy o wcześniejszych zakup wejściówek.

Szczegółowe informacje
www.starybrowarnowytaniec.pl
www.artstationsfoundation5050.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?