Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

7 pytań o wazektomię

| aktualizacja: 18.08.2017 | 7

Wazektomia jest metodą antykoncepcji skierowaną do mężczyzn. To podwiązanie nasieniowodów, dzięki któremu nie trzeba się matrwić antykoncepcją kobiecą. Dowiedz się więcej na temat tej metody.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
kobieta, mama, mężczyzna, tata, owoc, truskawka
fot. Panthermedia

Wazektomia to inaczej podwiązanie nasieniowodów, które jest męską metodą antykoncepcji, wygodną zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, bo nie trzeba przy niej stosować jakichś dodatkowych metod. Czy jest odwracalna i czy są jakieś warunki, które trzeba spełnić by wykonać zabieg?

1. Co to jest wazektomia?

Zabieg polega na przecięciu nasieniowodów, którymi u mężczyzn plemniki dostają się do nasienia (spermy). W konsekwencji mężczyzna po tym zabiegu nie musi się już obawiać, że zapłodni swoją partnerkę. Nie ma takiej możliwości bowiem po wazektomii, w spermie nie stwierdza się obecności plemników, które są odpowiedzialne za zapłodnienie komórki jajowej w ciele kobiety. Zabieg nie ma nic wspólnego z kastracją – w tej zostaje usunięty całą narząd rozrodczy, a w wazektomii nastęuje tylko mechaniczne przecięcie nasieniowodów. Wazektomię można więc spokojnie uznać za doskonałą i nowoczesną metodę antykoncepcji dla mężczyzn.

2. Czy taka męska antykoncepcja to popularna metoda?

Według danych szacunkowych do chwili obecnej wykonano na świecie 75 000 000 tego typu zabiegów. W USA wykonuje się rocznie 600 000 wazektomii. Ciekawostką jest, że w niektórych państwach to w interesie kobiet jest by ich mężczyzna miał podcięte nasieniowody, dlatego też wtedy to one płacą za zabieg.

3. Czy efekt wazektomii jest odwracalny?

Na świecie dokonuje się z dużym powodzeniem tzw. rewazektomię, która ma na celu ponowne połączenie ze sobą nasieniowodów, w celu przywrócenia płodności. Tak więc każdy pacjent, który zgłasza się do kliniki i decyduje się na tę właśnie metodę antykoncepcji, ma świadomość, że w każdej chwili może z niej zrezygnować. Trzeba tu jednak podkreślić, że zabieg naprawczy jest skomplikowany i nie zawsze kończy się powodzeniem. Dlatego na wazektomię lepiej zdecydować się dopiero wtedy, gdy mamy całkowitą pewność, że nie chcemy mieć więcej dzieci.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (7)
avatar

Hanna
Hanna | 2017-07-25 12:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mój mąż właśnie waha się nad wazektomią ze względu na to, że trudno później ten proces odwrócić. Jednak jest to pewne ryzyko a mało kto chce raz na zawsze pozbyć się płodności. Dlatego wazektomia dalej pozostaje u nas w sferze dyskusji :)

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Anna
Anna | Hanna | 2017-09-26 13:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zawsze możecie oddać nasienie do banku, zrobić inseminację. Wbrew pozorom sama rewazektomia też w tej chwili daje duże szanse odwrócenia. Pytanie, czy Ty chcesz mieć jeszcze dzieci. Bo jak facet chce być po prostu płodny dla samej płodność to słaby argument.

Odpowiedz

neomag
neomag | 2016-11-21 12:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wazektomia to świetne rozwiązanie dla osób, które mają już dzieci i chcą cieszyć się z bezpiecznego seksu. :) Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda antykoncepcyjna dla mężczyzn (99,9%).
Dla osób zainteresowanych wazektomią, posiadam kupon zniżkowy/rabatowy o wartości 200 zł na zabieg wazektomii do doktora Siwika. Kupon oddam za darmo. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: neomag.neomag@o2.pl

Odpowiedz

Ja
Ja | 2016-09-17 21:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja również posiadam kupony,chętni proszę pisać amela0303@wp.pl

Odpowiedz

shadow
shadow | 2016-04-22 10:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Witam

Oddam za darmo kupon rabatowy o wartości 200 zł na zabieg wazektomii przeprowadzany przez doktora Eugeniusza Siwika.

Zabiegi przeprowadzane w kilku miastach w Polsce. Pełna dyskrecja, ekspresowa wysyłka (list polecony priorytetowy). W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt

Zainteresowanych zapraszam

shadow-shadow@wp.pl

Odpowiedz

Gościu
Gościu | 2016-04-08 19:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Oddam za darmo kupon obniżający o 200 zł zabieg u dr Siwika w Warszawie i kilku innych miastach Polski.Wyślę poleconym. Zdecydowanych panów proszę o kontakt tom.be@interia.pl

Odpowiedz

neomag
neomag | 2016-03-23 12:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wazektomia to świetne rozwiązanie dla osób, które mają już dzieci i chcą cieszyć się z bezpiecznego seksu. :)
Dla osób zainteresowanych wazektomią, posiadam kupon zniżkowy/rabatowy o wartości 200 zł na zabieg wazektomii do doktora Siwika. Kupon oddam za darmo. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: neomag.neomag@o2.pl

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?