Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Obecność mamy to lek dla wcześniaka – mówi. prof. Dobrzańska z CZD

| aktualizacja: 13.02.2017 | 0

Wcześniak bardzo potrzebuje bliskości i czułości mamy – mówi. prof. Anna Dobrzańska z Centrum Zdrowia Dziecka. Dzięki bliskości mamy wcześniaki rozwijają się lepiej i szybciej przychodzą do zdrowia.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)

Zobacz inne z serii Jak wspierać rozwój wcześniaka? (14):

Odległe problemy wcześniactwa często wiążą się z uszkodzeniami układu nerwowego oraz wzroku dziecka.

– Płuca zupełnie niedojrzałe, nieprzystosowane do pracy . Zmiany powstałe w płucach są poważne i długo trwa ich przebudowa.

Wcześniak potrzebuje bliskości mamy

– Nawet jeśli mamy czują się bezradne po przedwczesnym porodzie, to czują się tak tylko przez chwilę – mówi prof. Dobrzańska. – To bardzo dzielne kobiety, które bardzo szybko przyzwyczajają się do nowych warunków, w których muszą dziecku towarzyszyć, być przy nim. To jest niezwykle ważne – podkreśla. 

Profesor tłumaczy, że to brutalne przerwanie warunków rozwoju w łonie mamy może zostać złagodzone właśnie dzięki obecność mamy przy dziecka: 
– Ten sam rytm serca, ten sam głos. Dotyk mamy, przytulanie, oczywiście kiedy już będzie można przytulać wcześniaka, działa bardzo korzystnie dla rozwoju dziecka. Dlatego staramy się możliwie jak najwcześniej zastąpić to ciepło z inkubatora zastąpić 

 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?