Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wernisaż Anny Żelazowskiej - od 24.02, Warszawa

aktualizacja: 21.02.2013 | 0

Zapraszamy dzieci i dorosłych na wernisaż wystawy Anny Żelazowskiej ALELALE.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
wystawa, wernisaż, kot
fot. materiały prasowe
ALELALE Anny Żelazowskiej
 
Anna Żelazowska: Zapraszam do alelalowej krainy gdzie w gąszczu pluszowych drzew czekają na Was miękkie zwierzęta wszelkiej maści. Stwory zamieszkujące moją wyobraźnię. Różowe sowy, niebieskie krokodyle, żółte koty, czerwone psy i wiele wiele innych. Do zobaczenia w alelalowym lesie!
 
 
Wystawę otworzy przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek” wg G. Rossiniego w wykonaniu Teatru Wariacja.

 
Podpatrujemy ALELALE i Anię Żelazowską. Jakie są jej zwierzaki widać, jaka jest Ania Żelazowska może trochę mniej. Gdy była mała ożywiała swój świat szyjąc pierwsze lale i projektując ubranka. Po latach w Paryżu stworzyła mało poważne, ale urocze ALELALE. Zakotwiczone w dzieciństwie, ale szyte w nowej rzeczywistości zyskały na kolorach. Uprościła się ich forma.  Od roku 2008 zamieszkały w Polsce. Dzisiejsze przytulaki nie są grzeczne. Intrygują kolorem i pokazują charakter. Czasem szczerzą zęby, pokazują dziwne miny. Zawsze miękkie i miłe w dotyku.
ALELALE, które pokażemy na wystawie skrywały się w zakamarkach pracowni na Saskiej Kępie, większość z nich została przygotowana specjalnie na tę wystawę.
 
Dla zwiedzających będzie to nie lada gratka. Pierwszy raz ALELALE doczekają się indywidualnej prezentacji, co pozwoli szerzej spojrzeć na bogaty i różnorodny dorobek Anny Żelazowskiej. W specjalnie na tę okazję zaaranżowanej przestrzeni pojawi się około 40 zwierzaków różnej wielkości, zawieszonych na drzewach, usytuowanych na wyspie.  Cieszymy się, że ALELALE wybrały Zacisze.
Do zwiedzania wystawy zapraszamy dzieci i dorosłych. Każdą ALELALE, która pojawi się na wystawie będzie można zakupić, ponieważ Anna Żelazowska zobowiązała się uszyć każdą ALELALĘ w dwóch egzemplarzach.
 

Wernisaż: 24 lutego, godz. 17.00
Zakończenie wystawy: 19 marca 2013
Wstęp wolny

Bądź na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi w twoim mieście
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?