Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Więcej obowiązkowych szczepień - Czy tego chcą rodzice?

| aktualizacja: 28.04.2015 | 11

„Czy jesteś za rozszerzeniem obowiązkowego kalendarza szczepień o kolejne 10 dawek szczepionek?” - poznaj wyniki ankiety internetowej.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Szczepienie szczepionka dla dziecka
fot. © jovanmandic - Fotolia.com

Nie szczepisz, więc płać!

W Polsce wszelkie odstępstwa od obowiązującego kalendarza szczepień mogą wiązać się z konsekwencjami prawnymi. W województwie pomorskim są już pierwsze postanowienia o nałożeniu kar finansowych na rodziców, którzy nie zaszczepili dzieci.

Rozszerzenie kalendarza szczepień

Obecnie trwają prace posłów nad rozszerzeniem kalendarza szczepień od 2016 roku o kolejne szczepienia: przeciwko ospie wietrznej, pneumokokom i meningokokom, HPV oraz szczepionki wysoko skojarzone w większości podawane dzieciom w pierwszym roku życia.

Rozszerzenie kalendarza szczepień - co na to rodzice?

Ponad 10 000 osób wypowiedziało się w internetowej ankiecie stworzonej przez stowarzyszenie STOP NOP, czy jest za tymi zmianami. Zobacz wyniki ankiety dotyczącej rozszerzenia kalendarza szczepień.

Na pytanie: "Czy jesteś za wprowadzeniem kolejnych obowiązkowych szczepionek przeciw HPV (2 dawki), ospie wietrznej (1), pneumokokom (4) i meningokokom (1), które powiększą liczbę dawek podawanych dzieciom do 47?", 48,75% rodziców odpowiedziało twierdząco a 50,15% zaprzeczyło. Wynika z tego, że wśród ankietowanych było prawie tyle samo zwolenników co przeciwników rozszerzenia kalendarza szczepień.
Źródło: szczepionki.ankietka.pl

Jeśli chodzi o wprowadzenie dobrowolności szczepień wzorem 16 państw europejskich, sytuacja wygląda bardzo podobnie, czyli liczba "za", jak i "przeciw" jest prawie identyczna.

Zobacz też: Jest decyzja radnych: niezaszczepione dzieci nie dostaną się do żłobków i przedszkoli

Ciekawą sytuacje można zaobserwować analizując wynik ostatniego z pytań, w którym aż 70% ankietowanych opowiedziało się za wprowadzeniem systemu odszkodowań za powikłania poszczepienne wzorem 13 państw europejskich finansowanego przez producentów szczepionek. Oznacza to, że część ankietowanych mimo poparcia dla rozszerzania kalendarza szczepień jest również za wprowadzeniem odszkodowań za powikłania poszczepienne.
Źródło: szczepionki.ankietka.pl
 
Tak niemal równe rozłożenie głosów "tak" i "nie" może wskazywać, że rodzice czują się zdezorientowani, brak im rzetelnej wiedzy i informacji o szczepieniach, które dostają ich dzieci.

A ty, czy jesteś za takim rozszerzeniem kalendarza szczepień? - napisz w komentarzu.


Zobacz też: Szczepienia naszych dzieci-za i przeciw
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (11)
avatar

leo
leo | 2015-09-26 15:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Poczytajcie o HPV, przed iloma szczepami chroni szczepionka a ile jest szczepów w rzeczywistości oraz czy zawsze rak szyjki macicy jest wywołany hpv. Ważne jest też od ilu lat jest ta szczpeionka w obrocie oraz czy przynajmniej 1 pokolenie zaszczepione dożyło późnej starości aby sprawdzić jakie występują możliwe powikłania w późniejszym czasie. Na zachodzie już odchodzą od szczepienia tą szczepionką a u nas wprowadzają obowiązkową. Czyżby ktoś brał kasę od koncernów za testy na Polakach???

Odpowiedz

MAX
MAX | 2015-05-14 14:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

NIE! NIE! I JESZCZE RAZ NIE!!!!! NIECH SOBIE PODADZĄ RÓWNIEŻ TE WSZYSTKIE SZCZEPIONKI CO WPROWADZĄ!!!!!

Odpowiedz

ararat
ararat | 2015-05-05 00:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jeśli wprowadzą obowiązek szczepień dodatkowych i poszerzą kalendarz niech także wprowadzą dożywotnie renty dla dzieci, które zostaną sparaliżowane, autystyczne lub w jakikolwiek inny sposób uszkodzone chemią serwowaną im od pierwszej godziny życia. Kiedyś szczepiono nas przez kilka lat po jednej szczepionce rocznie, na to, na co teraz szczepi się w przeciągu pierwszego roku. Nikt mi nie wmówi, że taka ilość wirusów i środków chemicznych jest obojętna dla zdrowia organizmu.

Odpowiedz

Kinga
Kinga | 2015-04-29 11:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

i taka ciekawostka...
wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata/szczepionka-mmr-nie-chroni-przed-chorobami/

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Kinga
Kinga | Kinga | 2015-04-29 11:47 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

wolnemedia.net/zdrowie/straszenie-spoleczenstw-epidemiami/

Odpowiedz

Kinga
Kinga | Kinga | 2015-04-29 11:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

wolnemedia.net/zdrowie/zolty-tydzien-zolte-papiery-a-interes-kwitnie/

nam sie wmawia, że to dobre, że super, że nieszkodliwe bla bla bla a tymczasem... sponsoring Wielkiej Farmy widać jak na dłoni. Podobnie z resztą jest z reklamą w tv o szczepionce przeciw rotawirusom - wszystko fajnie, pięknie, a na końcu logo bodajże GSK. Obudźcie się, nie dajcie się nabijać w butelkę!

Odpowiedz

Ania
Ania | 2015-04-29 11:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ludzie, a poczytaliście jak wyglada kalendarz szczepień w innych krajach? Dlaczego np. w Szwecji PIERWSZĄ szczepionkę podaje się dziecku dopiero po ukończeniu 3 MIESIĄCA życia? a dlaczego w Polsce w pierwszej DOBIE życia dziecko otrzymuje aż 2 szczepionki?
Nie jestem przeciwniczka szczepień, ale nie zgadzam się na to, by koncerny farmaceutyczne za wszelka cenę wciskały nam co się tylko da, bo trzeba opróżnić magazyny, bo trzeba zarobić kosztem niewinnych dzieci czy w ogóle ludzi. Nie wierzę w epidemię odry, tak samo jak nie wierzyłam w te wszystkie świńskie grypy itp.

Odpowiedz

Cis
Cis | 2015-04-28 08:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tak, Tak,Tak. Proszę, proszę ludzie poczytajcie ze zrozumieniem DLACZEGO szczepienia są ważne! Te choroby są groźne, znacznie groźniejsze od ewentualnych powikłań po szczepieniach i choć rozumiem i sama doświadczam obaw przed powikłaniami, jeszcze bardziej obawiam się choroby.
Nasze ministerstwo powinno lepiej negocjować z koncernami i zapewnić nam BEZPŁATNE szczepionki nowej generacji. A nie je zalecać.

Odpowiedz

Madziek
Madziek | 2015-04-27 22:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

NIE !!!dla rozszerzenia kalendarza szczepień i zniesienie obowiązku TAK dla stworzenia systemu odszkodowań

Odpowiedz

MONIA
MONIA | 2015-04-27 19:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

NIE

Odpowiedz

Kikimora
Kikimora | 2015-04-27 19:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To może od razu usunę dziecku nerkę, pozbawię wzroku czy słuchu ? W końcu to wszystko jedno, gdy źle zareaguje na szczepienie będzie tak samo.... Szczepienia owszem, ale w razie jakiegokolwiek powikłania surowe kary dla koncernów farmaceutycznych i baaardzoo wysokie odszkodowania dla okaleczonych dzieci TAK Na to można się zgodzić.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?