Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wielka Parada Smoków

| aktualizacja: 24.08.2012 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
teatr groteska kraków
24–26.08.2012r., Krakowskie smoki Groteski na Średniowiecznym festynie staromiejskim JAKUBY już od piątku w Zgorzelcu.
Wielka Parada Smoków Teatru Groteska uświetni Jakuby, czyli Święto Starego Miasta w Zgorzelcu. To coroczne, trzydniowe spotkania z historią średniowiecza, tańcem, muzyką, teatrem i rzemiosłem. Staromiejski festyn zyskał już rangę najatrakcyjniejszego wydarzenia kulturalno-rozrywkowego w regionie, organizowanego zawsze w ostatni weekend sierpnia. W wielu miejscach na urokliwym Przedmieściu Nyskim odbywają się koncerty, spektakle i pokazy tańców dawnych, a rzemieślnicy prezentują swoje rękodzieło nawiązujące do dawnych epok.
Na staromiejskim festynie nie zabraknie także smoków Teatru Groteska!

W sobotę i niedzielę na Przedmieściu Nyskim będzie można spotkać wielkogabarytowe unoszące się w powietrzu, zapierające dech w piersiach stwory, zaprojektowane i wykonane w pracowniach Teatru Groteska, które przybyły na tę okazję specjalnie z Krakowa.
Na przygotowanych kramach handlowych i stoiskach rzemieślników zobaczyć można m.in. pracę średniowiecznego skryby, cyrulika, rymarza i rogodzieja. Atrakcją jest też średniowieczna mennica, gdzie wszyscy chętni mogą poznać tajniki bicia monet.

Na Święto Starego Miasta zapraszają MDK w Zgorzelcu, Muzeum Łużyckie, Miejska Biblioteka Publiczna oraz władze samorządowe Zgorzelca.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?