Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wiemy, dlaczego dzieci nas nie słuchają!

| aktualizacja: 14.06.2016 | 0

Zobacz świat oczami dziecka, by lepiej je zrozumieć. Jak to zrobić? Wystarczy obejrzeć ten film.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

- Umyj zęby! Umyj zęby! - powtarzamy w nieskończoność. Nie raz wydaje nam się, że mówimy do ściany. Dlaczego tak się dzieje?

Pozostańmy przez chwilę przy przykładzie mycia zębów. My dorośli wchodzimy do łazienki, widzimy kran, szczoteczkę, pastę. Odkręcamy kran, nakładamy pastę, myjemy zęby, płuczemy, zakręcamy i gotowe. 

Dziecko wchodzi do łazienki. Widzi kran, szczoteczkę i pastę, ale też paproch na brzegu zlewu, własne odbicie w umywalce, które jest niezwykle zabawne, gdy zrobi się głupią minę, zaschniętą pastę we włoskach szczoteczki, którą godzinami można wydłubywać. Kiedy dziecko odkręca wodę,  nie jest już w łazience, lecz na oceanie. Właśnie płynie na statku atakowanym przez piratów. Gdy nadchodzi wielka fala, należy szybko wylać wodę ze statku, co dla nas oznacza wylewanie jej ze zlewu. Tu toczy się walka na śmierć i życie, a my "zawracamy dziecku głowę" myciem zębów.

Świat dziecka jest dużo bardziej skomplikowany. Ilość bodźców, które do niego dociera, plus jego bujna wyobraźnia znacznie utrudniają skupienie się na spełnianiu naszych oczekiwań. Więc może zamiast wydawać polecenia warto spróbować znów na chwile stać się dzieckiem i wkroczyć w baśniowy świat. Gdy Kapitan Mama rozkaże majtkowi myć zęby, bo blask białego ząbka odstraszy piratów z pewnością rozkaz zostanie szybko wykonany :)

Zobacz też: 5 pytań dziecka, za którymi będziesz szalenie tęsknić
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?