Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wilkoń wreszcie w naszym mieście

| aktualizacja: 23.09.2011 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
wydarzenia
23.09.2011r., o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy Józefa Wilkonia - mieszkańca Zalesia Dolnego, uznanego na całym świecie ilustratora i rzeźbiarza.
Po raz pierwszy w naszym mieście zaprezentowany zostanie bogaty dorobek artysty światowego formatu, który od wielu lat związany jest z piaseczyńską ziemią.

Muzeum Regionalne - pl. Piłsudskiego 10, 23.09-30.11.2011, rzeźby i ilustracje
"Przystanek Kultura" - pl. Piłsudskiego 9, 23.09-30.11.2011, ilustracje
Pl. Piłsudskiego (rynek) - 23.09-02.10, duże rzeźby

Wystawa prac Józefa Wilkonia to pierwsza tak duża prezentacja dorobku artysty w Piasecznie. Józef Wilkoń mieszka w Zalesiu Dolnym, jest uznanym na całym świecie ilustatorem i rzeźbiarzem. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody i odznaczenia artystyczne. Jego rzeźby prezentowane były w największych muzeach i galeriach świata, od Tokio przez Rzym po Wiedeń. W Piasecznie zobaczymy przekrój przez twórczość artysty. Ilustracje publikowane i całkiem jeszcze nieznane, drewniane i stalowe ryby oraz inne małe rzeźby do obejrzenia w Muzeum Regionalnym. W nowo otwartym „Przystanku Kultura” zbiór ilustracji, a na rynku przez tydzień zamieszkają wielkie drewniane rzeźby zwierząt, w tym po raz pierwszy pokazany słoń. Wystawie towarzyszy katalog. Podczas wernisażu o 18.30 "Koncert wśród bestii" - zagra Joszko Broda.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?