Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ta dziewczynka zmarła przez jednego całusa!

| aktualizacja: 27.07.2017 | 2

Wystarczy jeden pocałunek albo pogłaskanie po policzku bez wcześniejszego umycia rąk. Nie narażaj swojego dziecka na takie niebezpieczeństwo!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Niemowlę zarażone wirusem opryszczki walczy o życie w szpitalu
fot. Facebook/Nicole Sifrit
Mariana miała zaledwie 7 dni, gdy trafiła do szpitala. Przez wiele dni dzielnie walczyła o życie w szpitalu. W tym czasie jej rodzice robili wszystko, żeby uświadomić innych, jak niebezpieczne może być całowanie niemowląt w usta. Niestety Mariana zmarła, jej malutki organizm nie poradził sobie z wirusem opryszczki wargowej. 

Wirus opryszczki może być niebezpieczny

7 lipca rodzice Mariany, Nicole i Shane Sifrit, wzięli ślub. Kilka godzin po złożeniu przysięgi byli w drodze do szpitala – ich córeczka nagle przestała jeść i zaczęła tracić przytomność. Po zbadaniu dziewczynki okazało się, że jest zarażona wirusem opryszczki HSV-1. Wirus opryszczki, dla dorosłych niegroźny, w przypadku niemowląt może być śmiertelny. Rodzice Mariany od razu zostali przebadani. Badanie wykazało, że nie są nosicielami wirusa. Dziewczynka musiała się zarazić w inny sposób – przez pocałunek lub dotyk osoby zarażonej wirusem.
 

 
Większość organów dziewczynki przestała pracować już po kilku dniach w szpitalu. Niemal od początku, mimo dzielnej walki, lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Rodzice dziecka bardzo długo nie mogli się pogodzić z chorobą córeczki. Tata dziewczynki przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że zawsze miał świadomość, że takie rzeczy się zdarzają, ale nigdy nie sądził, że to będzie dotyczyć jego dziecka. Mama Mariany zaapelowała do rodziców, by nie całowali dziecka w usta i nie pozwalali na to innym. Tylko w ten sposób można zmniejszyć ryzyko zarażenia wirusem opryszczki. 

Po śmierci Mariany, jej mama umieściła na Facebooku film, który opisuje przyczynę i przebieg choroby dziewczynki.
 

Nie całuj dziecka i nie pozwalaj na to innym!

Całując dziecko, szczególnie w usta, można je zarazić nie tylko wirusem opryszczki, ale również wirusami wywołującymi grypę czy przeziębienie. Całowanie, podobnie jak oblizywanie łyżeczki czy smoczka, może również wywołać próchnicę u dziecka. Pamiętaj, by nie narażać dziecka na niebezpieczeństwo – nie całuj go w usta i nie pozwalaj na to innym!

Zobacz także: Jak rozwija się dziecko w 33. tygodniu ciąży?

Źródło: kidspot.com.au
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Piguła
Piguła | 2017-11-02 14:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przede wszystkim 7 dniowe dziecko to nie niemowlak tylko noworodek zanim umieszczacie artykul to warto byłoby się troszkę douczyć. Dla noworodka to rzeczywiście może byc bardzo groźne.

Odpowiedz

Ancka
Ancka | 2017-07-28 10:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

jestem troskliwa matka i kocham swoje dziecko nad życie ale nigdy nie całowałam dziecka w usta w policzek czy w czółko owszem, ale czasem zdarzało mi się polizać smoczek jak upadł co również jest wielkim błędem. Drodzy rodzice czasem nie zdajemy sobie sprawy, że tak błahe sytuacje mogą doprowadzić do choroby naszych pociech.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?