Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Ta dziewczynka walczy o życie przez jednego całusa. Nigdy tego nie rób!

| aktualizacja: 18.07.2017 | 0

Wystarczy jeden pocałunek albo pogłaskanie po policzku bez wcześniejszego umycia rąk. Nie narażaj swojego dziecka na takie niebezpieczeństwo!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Niemowlę zarażone wirusem opryszczki walczy o życie w szpitalu
fot. Facebook/Nicole Sifrit
Mariana miała zaledwie 7 dni, gdy trafiła do szpitala. Dziś walczy o życie, a jej rodzice robią wszystko, żeby uświadomić innych, jak niebezpieczne może być całowanie niemowląt w usta.

Wirus opryszczki może być niebezpieczny

7 lipca rodzice Mariany, Nicole i Shane Sifrit, wzięli ślub. Kilka godzin po złożeniu przysięgi byli w drodze do szpitala – ich córeczka nagle przestała jeść i zaczęła tracić przytomność. Po zbadaniu dziewczynki okazało się, że jest zarażona wirusem opryszczki HSV-1. Wirus opryszczki, dla dorosłych niegroźny, w przypadku niemowląt może być śmiertelny. Rodzice Mariany od razu zostali przebadani. Badanie wykazało, że nie są nosicielami wirusa. Oznacza to, że dziewczynka musiała się zarazić w inny sposób – przez pocałunek lub dotyk osoby zarażonej wirusem.

 
Większość organów dziewczynki przestała już pracować. Mariana wciąż walczy o życie, jednak lekarze nie dają jej szans na przeżycie. Rodzice dziecka nie chcą się pogodzić z chorobą córeczki. Tata dziewczynki przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że zawsze miał świadomość, że takie rzeczy się zdarzają, ale nigdy nie sądził, że to będzie dotyczyć jego dziecka. Mama Mariany zaapelowała do rodziców, by nie całowali dziecka w usta i nie pozwalali na to innym. Tylko w ten sposób można zmniejszyć ryzyko zarażenia wirusem opryszczki.

Nie całuj dziecka i nie pozwalaj na to innym!

Całując dziecko, szczególnie w usta, można je zarazić nie tylko wirusem opryszczki, ale również wirusami wywołującymi grypę czy przeziębienie. Całowanie, podobnie jak oblizywanie łyżeczki czy smoczka, może również wywołać próchnicę u dziecka. Pamiętaj, by nie narażać dziecka na niebezpieczeństwo – nie całuj go w usta i nie pozwalaj na to innym!

Zobacz także: Jak rozwija się dziecko w 33. tygodniu ciąży?

Źródło: kidspot.com.au
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?