Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wkładka domaciczna – czy może zaszkodzić?

| aktualizacja: 27.03.2014 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
zapytajnik5.jpg
Jestem matką dwojga dzieci: pierwsze ma 3 lata, drugie skończyło rok. Gdy miało 9 miesięcy, lekarz założył mi wkładkę domaciczną. Od tej pory występują u mnie obfite krwawienia miesiączkowe.
Jestem matką dwojga dzieci: pierwsze ma 3 lata, drugie skończyło rok. Gdy miało 9 miesięcy, lekarz założył mi wkładkę domaciczną. Od tej pory występują u mnie obfite krwawienia miesiączkowe. Przez dwa miesiące przyjmowałam przepisane leki, ale krwawienia wcale się nie zmniejszyły, a raczej nasiliły. Co mam robić w tej sytuacji?

Najwidoczniej wkładka Pani nie służy. Nie tylko zresztą Pani. Co trzecia stosująca ją kobieta skarży się na wzmożone krwawienia. W Polsce nadal stosuje się ten środek, choć w Stanach Zjednoczonych został on praktycznie wyeliminowany. Dlaczego? Właśnie z powodu różnych powikłań. Co zrobić w tej sytuacji? Przede wszystkim należałoby usunąć wkładkę, a potem wrócić do obserwacji cyklu i zawierzyć naturze oraz własnej umiejętności oceny objawów pozwalających trafnie określić początek i koniec cyklicznego okresu płodności.


Odpowiada: prof. Włodzimierz Fijałkowski, ginekolog położnik.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?