Baby online.pl
Partnerem sekcji jest Bebilon Szkoła Rodzenia
Rozwiń menu

Wniosek o urlop macierzyński - wzór

| 02.01.2013 | 0

Niedługo urodzisz dziecko i zyskasz prawo do urlopów dla rodziców. Pierwszy z nich to urlop macierzyński. Sprawdź, ile trwa i kiedy musisz złożyć u pracodawcy wniosek o jego udzielenie.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(9)
mama, noworodek, nosić
Co warto wiedzieć o urlopie macierzyńskim:
  • Urlop macierzyński w 2014 roku w przypadku urodzenia jednego dziecka wynosi 20 tygodni i jest obowiązkowy. Do pracy możesz jednak wrócić już po 14 tygodniach, jeśli pozostałą część urlopu przekażesz tacie dziecka (i ty, i tata dziecka musicie potwierdzić swoją wolę składając stosowny wniosek - mama, że rezygnuje, tata, że chce przejąć pozostałą część urlopu macierzyńskiego).
  • Po zakończeniu urlopu macierzyńskiego możesz wykorzystać dodatkowy urlop macierzyński, który maksymalnie trwa 6 tygodni. Urlop ten nie jest obowiązkowy. 
  • Wniosek o urlop macierzyński jest konieczny tylko wtedy, gdy część urlopu chcesz wykorzystać przed narodzinami dziecka. Prawo pozwala skorzystać maksymalnie z 6 tygodni urlopu macierzyńskiego przed datą porodu. Jeśli zaczynasz urlop później, wystarczy, że po urodzeniu dziecka przedstawisz pracowawcy zaświadczenie o porodzie ze szpitala oraz akt urodzenia dziecka

Kliknij we wniosek o udzielenie urlopu macierzyńskiego, aby go wydrukować:wniosek o urlop macierzyński, urlop macierzyński 2013, wniosek o urlop macierzyński wzór


separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?