Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ekspert: To rodzice przeszkadzają dzieciom w piciu wody!

| aktualizacja: 02.06.2017 | 0

Woda to najlepszy i najzdrowszy napój dla dzieci. Zdaniem specjalisty z Instytutu Matki i Dziecka polskie dzieci chętnie piłyby czystą wodę, gdyby rodzice im tego nie utrudniali.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Woda powinna stanowić główne źródło płynów w naszej diecie. Polacy niestety wciąż piją jej za mało. Dotyczy to nie tylko dorosłych, ale również dzieci. W diecie najmłodszych dominują słodkie napoje. O to, skąd się bierze problem z piciem czystej wody, czy dzieciom nie odpowiada jej smak i co sprawia, że maluchy wbrew zaleceniom specjalistów piją napoje dosładzane cukrem, pytamy prof. Halinę Weker, która kieruje Zakładem Żywienia w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie i jest ekspertem programu „Po stronie natury”.

Czy dzieci lubią pić czystą wodę?

Zdaniem prof. Weker w wielu przypadkach dzieci piją wodę i to bardzo chętnie. – Najwięcej szkody, niestety, robią sami rodzice, którzy zupełnie niepotrzebnie wprowadzają słodzenie: dolewają do wody syropy i soki – tłumaczy nasza ekspertka i wyjaśnia, dlaczego nie należy tego robić: – Preferencje smakowe kształtują się już w okresie ciąży i pierwszych miesięcy życia niemowlęcia. W związku z tym podawanie maluchom czystej wody i przyzwyczajanie do jej picia jest bardzo istotnym elementem modelu bezpiecznego żywienia dzieci.

Nie przenośmy własnych zachowań żywieniowych, bardzo często niekorzystnych, na zachowania najmłodszych – apeluje prof. Weker.

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?