Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Woda morska do nosa dla dziecka: jak stosować?

| aktualizacja: 12.04.2017 | 0

Na katar i zatkany nosek - woda morska to świetny produkt! Ale czy wiesz, jak często można ją stosować u dziecka? Sprawdź, co powinnaś wiedzieć o stosowaniu roztworów wody morskiej do nosa.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
woda morska do nosa dla dzieci jak stosować
fot. Fotolia
Wodę morską do nosa używamy kilka razy dziennie, jeśli dziecko ma katar lub okazjonalnie do nawilżenia śluzówki, np. zimą w sezonie grzewczym. Woda morska przyda się nie tylko podczas przeziębienia, ale także przy alergicznym katarze. Nawilża, oczyszcza, pozwala wydmuchać katar z noska lub oczyścić go aspiratorem. 

Woda morska do nosa: dawkowanie u dziecka

Nie ma szczególnych ograniczeń co do stosowania roztworów wody morskiej u dzieci. W przeciwieństwie do leczniczych kropli do nosa, wodę morską do nosa (roztwór izotoniczny) można stosować codziennie przez dłuższy czas. Podczas kataru możesz jej używać kilka razy dziennie do oczyszczania noska. Woda morska do nosa ułatwia oddychanie przy katarze i oczyszcza drogi oddechowe. Przy problemach z zatokami sięgnij po roztwór hipertoniczny.

Woda morska do nosa: jak stosować?

Przed zaaplikowaniem wody morskiej dziecku, przeczytaj dokładnie ulotkę. Dowiesz się tam, w jakiej pozycji najlepiej używać wody morskiej u niemowląt i dzieci. Aplikatory różnią się między sobą także siłą podania wody – niektóre działają silniej, inne są bardziej delikatne, wszystko zalezy od konkretnego preparatu z wodą morską do nosa.

Zobacz nasz przegląd preparatów wody morskiej do nosa dla dzieci.

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?