Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wojna płci od poczęcia? Sprawdź, kto na niej wygrywa.

| aktualizacja: 01.04.2015 | 2

Chłopcy są na czas wojny, dziewczynki na czas pokoju – mawiały nasze babcie. Statystyki jednak pokazują, że niekoniecznie tak bywa.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Płeć, wojna płci,
fot. © fabioberti.it - Fotolia.com
Przesądów zawiązanych z płcią dziecka jest bardzo wiele. Ostatnio wiadomość o tym, że rodzi się więcej chłopców niż dziewczynek poruszyła co wrażliwsze jednostki – w końcu jak nasz wieszcz pisał w "Panu Tadeuszu": "Syn będzie, bo wojny nadchodzą, a w czasie wojny zawżdy synowie się rodzą". Czy rzeczywiście tak jest?

Zobacz: Chiński kalendarz płci dziecka

Jak wynika z danych GUS-u, od 2003 roku w Polsce rodzi się więcej chłopców niż dziewczynek. Na przykład w 2012 r. urodziło się o 14 tys. chłopców więcej.
Czy te statystyki niekorzystne dla dziewczynek to znak ostatnich lat i widma kolejnej wojny? Niekoniecznie. Naukowcy zauważyli, że ta szala "liczby żywych urodzeń" przechyla się w stronę chłopców od XVII wieku i od pewnego czasu wynosi 51% do 49%.

Ponieważ płeć człowieka determinuje się już w momencie poczęcia, naukowcy myśleli, że znacznie więcej podczas zapłodnienia powstaje embrionów męskich. Postanowili to sprawdzić. W tym celu przebadali 140 tys. embrionów przechowywanych w klinikach płodności i 900 tys. płodów z badań przesiewowych. Zebrali również 30 mln raportów o żywych porodach, aborcjach i poronieniach.

Okazało się, że w momencie zapłodnienia była zachowana równowaga pomiędzy płodami męskimi i żeńskimi (wynosiła 50:50). Dysproporcja zaczęła się pojawiać dopiero w czasie ciąży. Co ciekawe w pierwszych tygodniach ciąży umierało więcej embrionów męskich niż żeńskich, ale z czasem rozwoju ciąży częściej dochodziło do poronień żeńskich płodów niż męskich. Stąd ta dysproporcja.

Jak widać, w tej biologicznej wojnie ostatecznie przegrywają dziewczynki.

Polecamy: Jak rozpoznać płeć dziecka - niekoniecznie na serio
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

ona89
ona89 | 2016-04-12 11:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja najpierw czułam, że chłopak będzie, potem, że dziewczynka. Pierwsza myśl najlepsza- ma być synek :) :)

Odpowiedz

Kasia S.
Kasia S. | 2015-04-09 17:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja od razu wiedziałam, że będzie chłopczyk. Miałam ochotę na słone i pikantne rzeczy. Moja cera była pełna blasku. Niektórzy mówili, że wręcz promieniałam. No i przez całą ciążę ani razu nie miałam nudności. :)
Cieszę się , że to chłopiec. Najkochańszy i najgrzeczniejszy dzidziuś na świecie! Mój Skarb :)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?