Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wrocław: dzieci w przedszkolach nie wyjdą na dwór!

| aktualizacja: 28.04.2016 | 1

Wrocław jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce, dlatego władze magistratu postanowiły zadbać o zdrowie przedszkolaków. Jeśli zanieczyszczenia powietrza przekraczają dopuszczalne normy, dzieci powinny zostać w przedszkolu!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Dziewczynka wygląda przez okno
fot. Fotolia
Do wrocławskich przedszkoli dotarły prośby o monitorowanie stanu zanieczyszczenia powietrza w mieście. Jeśli normy zostaną przekroczone, konieczna będzie podjęcie odpowiednich działań. W tym wypadku oznacza to… niewychodzenie z dziećmi na dwór.

Zanieczyszczenie powietrza szkodzi dzieciom

Gdy nad miastem pojawi się smog, przedszkolaki powinny zostać w przedszkolach – taką prośbę wystosował do wrocławskich przedszkoli Jarosław Delewski, dyrektor departamentu edukacji magistratu wrocławskiego. Regularne monitorowanie stanu jakości powietrza ma uchronić dzieci przed ewentualnymi zagrożeniami.

Pedagodzy powinni kilka razy dziennie sprawdzać stan powietrza. Jeśli zanieczyszczenie przekroczy dopuszczalne normy, dzieci powinni zostać w przedszkolu. Informacje o jakości powietrza można znaleźć na stronach internetowych.

Rodzice są zadowoleni

Jedna z pedagożek wrocławskiego przedszkola nr 56, Katarzyna Głowik-Jamróz, przyznaje, że to dobra decyzja magistratu. Ta zmiana nie jest dla pracowników utrudnieniem, wręcz przeciwnie. Dzieci uczone są o szkodliwości smogu, a rodzice cieszą się, że ich maluchy są w placówce, która dba o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Słyszałyście o podobnych akcjach w przedszkolach, do których chodzą wasze dzieci?

Czytaj także: Zabraknie miejsc w przedszkolach!

Źródło: tvn24.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

katie
katie | 2016-04-29 18:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

O mój Boże, jak to dobrze ze mieszkam na wsi i taka historia to dla mnie jak jakieś science fiction, szkoda mi tych mieszczuchow

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?