Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Swędzący problem! Czy istnieje skuteczny preparat na wszy?

| aktualizacja: 29.08.2017 | 30

Sprawdź, co może stać się twoją bronią do walki z wszawicą. Oto przegląd produktów na wszy i gnidy.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(16)

Leczenie wszawicy wymaga cierpliwości i skrupulatności. Jeśli zauważysz wszy we włosach dziecka, kup specjalny szampon leczniczy oraz grzebień do wyczesywania gnid i wszy. Preparatów na wszy używaj zgodnie z instrukcją, dokładnie przeglądaj codziennie włosy i głowę dziecka i powtórz leczenie po ok. tygodniu. Aby skutecznie zlikwidować wszy, wszystkie osoby, z którymi dziecko ma styczność powinny mieć sprawdzone głowy i w razie wykrycia wszy – przeprowadzone leczenie.

Jak wybrać preparat na wszy?

W aptece dostępne są 3 rodzaje preparatów zwalczających wszawicę, która jest częstą chorobą pasożytniczą u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym:

  • ziołowe,
  • chemiczne,
  • produkty oparte na silikonach.

Te ostatnie są szampony dla dziecibezpieczne dla zdrowia, bo nie zawierają środków owadobójczych - pestycydów, które mogą być szkodliwe dla dziecka). Preparat chemiczny może być równie skuteczny, co produkt oparty na sylikonach, jednak wszy mogą się na niego uodpornić.

Leczenie wszawicy przy pomocy sylikonowych preparatów polega na odcinaniu dostępu powietrza do aparatu oddechowego, co  szybko eliminuje wszy. Preparaty dostępne na rynku zabijają nie tylko wszy, ale i gnidy!

Jak leczyć wszawicę?

W przypadku większości produktów musimy powtórzyć kurację po 7-10 dniach (tyle trwa okres wylęgu wszy). Są jednak takie szampony na wszy, gdzie wystarczy jednorazowa aplikacja - bez konieczności wykonywania powtórnego zabiegu. Po zastosowaniu preparatu wyczesujemy włosy dołączonym grzebieniem. Nie musisz więc obcinać dziecku włosów!

Preparaty stosuj zgodnie z instrukcją nie tylko u dziecka, ale i u wszystkich domowników. Pamiętaj również o dokładnym oczyszczeniu domu (upraniu w wysokiej temperaturze pościeli, ręczników itp.)

Wszy to nie problem przeszłości

Wszawica panuje w wielu przedszkolach i szkołach. Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach nie powinna ona stanowić problemu. Nic bardziej błędnego! Matki wciąż poszukują skutecznych sposobów na wszy, zarówno tych zwalczających problem, jak i zapobiegających. Mino XXI wieku wiele kobiet wciąż ma obolałe karki po kilkugodzinnych przeszukiwaniach włosów dziecka ze zwieszoną głową i wytężonym wzrokiem, by znaleźć małe przylepione do włosów kulki lub szybko poruszające się maleńkie żyjątka.

Zobacz też:

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (30)
avatar

Gunia
Gunia | 2017-12-02 01:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Różne są sposoby i preparaty. Jak siostrzenica złapała wszy na koloniach, to kupiliśmy parasidose. Muszę przyznać, że działa szybko i bardzo skutecznie.

Odpowiedz

Daria
Daria | 2017-10-25 14:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Podoba mi się jak działają gumki Cichowsza nie trzeba niczego płynnego na głowę wylewać, gumki wyglądają tak jak zwykłe do spinania włosów, sprzedają je w ładnych kolorach.

Odpowiedz

helenka
helenka | 2017-09-23 12:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

córka mojej siostry w maju w szkole złapała wszy od swojej koleżanki z klasy, dlatego boję się powrotu mojej córki do szkoły by i jej się coś takiego nie przydarzyło, słyszałam że są środki profilaktyczne przeciwko wszawicy np hedrin ochrona próbował ktoś?

Odpowiedz

Hrabina
Hrabina | 2017-09-20 11:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zaciekawił mnie grzebień do wyczesywania wszy z napięciem elektrycznym. Jestem ciekawa czy wtedy wystarczy tylko go używać? Bez szamponu?

Odpowiedz

Umizg
Umizg | 2017-09-20 11:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Niestety zarówno z szamponami, jak i domowymi sposobami na wszy, jest tak, że trzeba je powtarzać. Inaczej nigdy się wszawicy nie wyleczy

Odpowiedz

Basss
Basss | 2017-09-20 11:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nam niestety domowe sposoby na wszy nie pomogły, za to sprawdziły się preparaty z apteki :) Jak widać każde dziecko jest inne i trzeba próbować.

Odpowiedz

Hanka
Hanka | 2017-09-20 11:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

U nas sprawdziły się domowe sposoby: ocet jabłkowy i wyczesywanie. Wszy to naprawdę wielki problem, bo jak się odpowiednio nie weźmie za ich tępienie, to potrafią się naprawdę nieźle rozplenić :/

Odpowiedz

doris
doris | 2017-09-19 20:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

czy to prawda ze na wszy jak i swierzb pomaga ocet?najpierw u syna w przedszkolu epidemia wszy a teraz swierzb... skad to sie bierze wszystko !!!

Odpowiedz

ada
ada | 2017-09-15 15:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja rowniez polecam gumki Cichowsza

Odpowiedz

sara
sara | 2017-08-22 11:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Sprawdziły się gumki Cichowsza, wszy się nie pojawiły a dzieci miały na wyjeździe ponoć małą epidemię.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?